1 Mayıs: Taksim’e gelenler gözaltına alındı, öğrenciler sürüklendi

1 Mayıs'ı Taksim’de kutlamak isteyen İşçi Temsilcileri Konseyi, Emeğin Gücü üyeleri ve öğrencilere müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

KRONOS 01 Mayıs 2021 GÜNDEM

FOTOĞRAF: YASİN AKGÜL / AFP

1 Mayıs İşçi Bayramı günü nedeniyle Taksim Meydanı’na ve İstiklal Caddesi’ne çıkan bütün yollar kapatıldı. Taksim’e çıkmak isteyenlere polis izin vermedi. Tarlabaşı’nda “1 Mayıs alanı Taksim’dir” pankartı açarak yürüyüş yapan İşçi Temsilcileri Konseyi ve Emeğin Gücü üyeleri polislerce gözaltına alındı.

FOTOĞRAF: YASİN AKGÜL / AFP

https://twitter.com/esultankeles/status/1388376495614316545

Kazancı Yokuşu’ndan Taksim’e “Kavgadır 1 Mayıs” pankartıyla yürüyen Devrimci Anarşist Federasyon üyelerine ve Mecidiyeköy’de bir araya gelen Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) üyelerine de polis ederek, gözaltına aldı.

Osmanbey’de ise “Kampüsten sokağa biz kazanacağız” pankartı ile Taksim’e doğru yola çıkan üniversite öğrencilerine de müdahale eden polis yürüyüş yapan bütün öğrencileri gözaltına aldı.

Gençlik Komiteleri ise “Taksim halka kapatılamaz”, “Yaşasın 1 Mayıs mücadelemiz” sloganlarıyla Tarlabaşı bulvarından Taksim’e yürüdü. Gençlerin önünü kesen polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com