1 milyar dolarlık vurgun: Ünlü yazar Aşkım Kapışmak’la ilgili yeni iddia

Ankara merkezli 21 ilde kripto dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan 127 şüpheliden yazar Aşkım Kapışmak'ın neyle suçlandığı ortaya çıktı.

KRONOS 31 Mayıs 2024 GÜNDEM

Kripto dolandırıcılığı operasyonunda İstanbul’da gözaltına alınıp Ankara’ya gönderilen Aşkım Kapışmak’ın yapıya insan kazandırma iddiasıyla sorgulanacağı öğrenildi.

Ankara’da merkezli 21 ilde, ‘Smart Trade Coin’ isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden ‘sıfır risk ile yüksek kazanç’ vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen kişilere yönelik ‘Sibergöz-42’ operasyonları düzenlendi.

DHA’da yer alan habere göre, 152 şüpheliye yönelik operasyonda, 127 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, 1 milyar dolar (32 milyar TL) haksız kazanç elde ettiği tespit edildi. Ayrıca, 1 milyar TL değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca ve çok sayıda dijital materyale el konuldu.

“YAPIYA İNSAN KAZANDIRMA” İDDİASI

Operasyon kapsamında, yazar Aşkım Kapışmak da İstanbul’da gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara’ya getirilen Kapışmak’ın örgütün yöneticileriyle birlikte ‘Eğitim ve Bilgilendirme Kampı’ adı altında toplantılar yaptığı ve katılımcılara sertifikalar verdiği belirtildi.

Bu kapsamda, yazar Kapışmak hakkında, ‘yapıya insan kazandırma’ faaliyetleri iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü kaydedildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com