10 gün önce atanan Turkcell Genel Müdürü Bülent Aksu görevden alındı

Murat Erkan’ın ardından Turkcell Genel Müdürlüğüne atanan Bülent Aksu, yalnızca 10 gün sonra görevden alınarak en hızlı görevden alınanlar listesine girdi.

KRONOS 25 Eylül 2023 EKONOMİ

Mart 2020’den bugüne Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen ve 14 Eylül’de yapılan Turkcell Olağan Genel Kurulu’nda kurumun genel müdürlüğüne getirilen Bülent Aksu’nun görevi sona erdi.

Turkcell tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan “Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Bülent Aksu’nun görevi, 25 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere sona ermiştir. Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen Bülent Aksu’ya bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz” denildi.

Kahramanmaraş depremleri sonrası başlatılan Tek Yürek Türkiye kampanyasında Türkcell’in vaat ettiği 3.5 Milyar TL’lik bağışın ödenmediği haberleriyle gündeme gelen Bülent Aksu, Türkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan Genel Müdürlük görevine getirilmişti.

Bülent Aksu, 30 yıla yakın bir süredir telekom, enerji, petrokimya, tekstil ve denetim gibi sektörlerde finans, vergi, yönetim alanlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Aksu, 2019-2020 arasında Turkcell Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunurken, Mart 2020’de de Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com