’11 maaşlı’ Fahrettin Poyraz, sadece GÜBRETAŞ’tan ‘huzur hakkı’ alıyormuş

11 yerden maaş aldığı iddia edilen eski AKP'li vekil ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, sadece GÜBRETAŞ'tan 'huzur hakkı' aldığını söyledi.

KRONOS 22 Haziran 2021 GÜNDEM

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin POYRAZ

11 yerden maaş aldığı haberlerinin kamuoyuna yansıması üzerine açıklama yapan eski AKP Bilecik Milletvekili ve halen Tarım ve Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü olan Fahrettin Poyraz, sadece GÜBRETAŞ’tan ‘huzur hakkı’ aldığını öne sürdü.

Poyraz, Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’na görüştü. Uğuroğlu, “Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri bağlı ortaklığı olan 7 şirketten 1581 sayılı yasanın, ‘Şirketlerin Yönetim Kurullarında görevlendirilen üyeler birden fazla şirkette görev yapıyor olsalar dahi sadece bir huzur hakkı ücreti almaktadır’ hükmü gereği sadece GÜBRETAŞ’tan, ‘Huzur ücreti’ aldığını söyledi” dedi.

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’nin GÜBRETAŞ’ın Türk ortaklarının peşine düştüğünü, Türkiye’nin İran’da ortak olduğu Gübre Fabrikası’nın Ankara’daki bazı ortaklıkları ‘devlet sırrı’ gerekçesiyle gizlendiğini hatırlatan Uğuroğlu, MHP’li Ekici’nin o dönem Meclis kürsüsünden Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül’e de başvurarak Devlet Denetleme Kurulunu göreve çağırdığını VE iki yazı önergesi verdiğini belirtti.

Yazısında, 11 ayrı yerden maaş aldığına ilişkin kamuoyuna yansıyan haberlerin ardından Tarım ve Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Poyraz’la gerçekleştirdiği görüşmeyi de aktaran Uğuroğlu, Poyraz’ın yalnızca GÜBRETAŞ’tan, ‘Huzur ücreti’ aldığını söylediğini aktararak, “MHP artık Cumhur İttifakı’nın destekçisidir. Bakalım Devlet Bahçeli o gün yarım kalan bu işi bugün tamamlar mı? ‘Gizli ortak’ konusunu yazmaya devam edeceğim…” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com