13 yaşındaki çocuk: ‘Test kitaplarının, ekmeğin, suyun daha ucuz olduğu ülkede yaşamak istiyorum’

Son aylarda ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz ve zam furyası öğrencileri de etkiledi. Sokak röportajına konuşan 13 yaşındaki bir öğrenci cebindeki 4 lirayı göstererek, okuldan tost dahi alamadığını anlattı.

KRONOS 27 Aralık 2021 GÜNDEM

Yol Tv’nin sokak röportajına konuşan ve 7. sınıfa gittiğini söyleyen 13 yaşındaki bir çocuğun ekonomik kriz yorumu sosyal medyada viral oldu.

Cebindeki 4 lirayı göstererek sadece yol harçlığı alabildiğini söyleyen çocuk, “Okuldaki kantinden yemek yiyemiyorum, bir tost 7 lira olduğu için evden getirdiğim elmayla idare ediyorum” dedi.

https://twitter.com/YolTV/status/1475064146324602882?s=20

‘EKMEĞİN, SUYUN DAHA UCUZ OLDUĞU BİR ÜLKEDE YAŞAMAK İSTERDİM’

Her şeyin çok pahalı olduğunu belirten 7. sınıf öğrencisi şu ifadeleri kullandı: “Dolar 11 liraya düşmüş diyoruz ama hâlâ kitaplar aynı fiyatta. Geçen sene 70 liraya aldığım kitap 120 lira olmuş. Öğrenciyim cebimde sadece minibüs için para taşıyorum. Dolar düşmüşse marketteki fiyatlar niye düşmüyor? Dershaneye gitmek istiyorum fakat gidemiyorum çok pahalı. İki sene önce yediğim tost 2 liraydı şu an 7 lira. Okulda yemek yiyemiyorum. Haftada sadece bir gün dışardan yemek yiyebiliyorum. Okulda sadece atıştıracak şeyler yiyorum veya evden getirdiğim elmayla idare ediyorum. Test kitaplarının ekmeğin suyun daha ucuz olduğu bir ülkede yaşamak isterdim.”

‘KENDİ GELECEĞİMDEN VAZGEÇTİM’

https://twitter.com/YolTV/status/1475398550905315331?s=20

Öte yandan yine Yol Tv’ye konuşan başka bir vatandaş ekonomik krize ilişkin yaptığı açıklamada, “Ben 26 yaşındayım, daha hayatımı yaşayamadım. Kendi geleceğimden vazgeçtim, doğmamış çocuğumun geleceğini düşünüyorum” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com