1,5 ay önce atanan rektör ‘sıfır, deri koltuk döşemeli, 1968 cc motor hacimli’ lüks araç istedi

7 Ağustos'ta Sinop Üniversitesi Rektörü olan Şakir Taşdemir’e 2023 model, en az 1968 cc motor hacimli, lüks bir araç satın alınacak.

KRONOS 18 Eylül 2023 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı’nın yeni Tasarruf Genelgesi’nden sonra 17 Temmuz 2023’te yayınlanan son Tasarruf Genelgesi’yle bir kez daha kamuda resmi taşıt edinimi ve kullanımında da tasarruf yapılması uyarısında bulunuldu, ancak genelge kimseyi bağlamıyor.

Sözcü gazetesindeki habere göre; 7 Ağustos 2023’te Sinop Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Şakir Taşdemir ise ‘hızlı’ bir ihaleyle gündeme geldi. Öğrenciler yokluk ve yoksullukla mücadele ederken, Taşdemir’e rektör atandıktan yaklaşık 1.5 ay sonra makam aracı alınması kararı alındı.

EN AZ 1968 CC MOTOR, DERİ KOLTUK DÖŞEMESİ…

Rektör Taşdemir için alınacak 2023 model otomobilde ‘yok yok’. Sıfır KM olması ve en az 1968 cc motor hacimli olması istenen araç, D veya E segmentte olacak. Otomobil en az 250 PS ve üstü güç üretebilecek kapasitede, 7 ileri otomatik vitesli, 4 dijital klimalı, dijital ekran ve bluetoothlu, carplay li, deri/ kumaş iç döşemeli ve iç ve dış ekipmanları ile tam donanımlı olacak.

Daha önce de çok sayıda rektör, lüks makam otomobilleri ile gündeme gelmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com