16 yaş altına sosyal medya kullanımı yasaklanıyor mu

Avustralya Başbakanı Albanese, sosyal medya platformlarının etkisinin 'yıkıcı' olabileceğini söyleyerek asgari yaşın 13'ten 16'ya yükseltilmesini talep eden kampanyayı desteklediğini açıkladı.

KRONOS 21 Mayıs 2024 DÜNYA

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, çocukların 16 yaşına kadar sosyal medya hesaplarına kaydolmalarının yasaklanmasını destekleyerek, genç yaşta çok fazla çevrimiçi etkileşimin ruh sağlıklarına ciddi zarar verdiğini söyledi.

The Guardian gazetesinin haberine göre, Albanese, sosyal medyaya ilişkin Nova FM radyosuna değerlendirmelerde bulundu. Albanese, sosyal medyanın “yıkıcı” etkileri olabileceğine işaret ederek, çocukların 16 yaşına kadar sosyal medya hesaplarına kaydolmalarının yasaklanmasını desteklediğini dile getirdi.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese

İNTERNETTE DAHA AZ ZAMAN GEÇİRME
Genç yaşta çok fazla çevrim içi etkileşimin ruh sağlığına ciddi zarar verdiğine dikkati çeken Albanese, gençlerin spor yapmalarını, birbirleriyle doğrudan iletişim kurmalarını ve internette daha az zaman geçirmelerini istediklerini kaydetti.


Albanese, “Bunu yapmanın bir yolu da sosyal medyaya kısıtlamalar getirmektir.” diye konuştu.

Sosyal medyadaki kötü niyetli yorumların çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratabileceğini dile getiren Albanese, “Sosyal medyamdaki yorumlara bakmıyorum çünkü baksaydım sabah evden çıkmakta zorlanırdım. İnsanlar anonim olarak korkunç şeyler söyleyebiliyor” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com