Işıl Alben Galatasaray ile yollarını ayırdı

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı kaptanı Işıl Alben, Sarı-Kırmızılı ekiple yollarının ayrıldığını Instagram hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Milli basketbolcu, Botaş’a transfer oldu.

TARIK ENGİN 15 Haziran 2020 SPOR

İsmi, kaptanlığını yaptığı Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ile bütünleşen Işıl Alben, beklenmedik şekilde Sarı-Kırmızılı ekiple yollarının ayrıldığını açıkladı. Ayrılığı Instagram hesabından yaptığı açıklamayla duyuran milli basketbolcu, Botaş’a transfer oldu.

‘TAKIMDA İSTENMEDİĞİMİN KANITI’

Milli basketbolcu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kulübüm, 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon sözleşmemi tek taraflı olarak feshetti. Şubatın ilk haftasında görüşmeye çağırıldım ve üzerime düşen fedakârlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. Yöneticilerimizin uygun gördüğü, feshedilen sözleşmemin yaklaşık yüzde 40’ına denk gelen indirimi yapıp yeni sözleşmeyi kabul ettim. Aradan 4,5 ay geçmesine rağmen şube profesyonellerinden tarafıma bir sözleşme gelmemesi benim için takımda istenmediğimin kanıtı oldu. Bu şartlar altında 12 senedir gururla taşıdığım 10 numaralı formamdan ‘şimdilik’ ayrılıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Işıl Alben, ayrılığı Instagram hesabından böyle duyurdu.

‘GALATASARAY SEVGİM DEVAM EDECEK’

Galatasaray’a bağlılığı ile taraftarların gönlüne taht kuran Kaptan Işıl Alben, şu şekilde veda etti: “Galatasaray’a ve sizlere olan sevgim ben nefes aldığım sürece devam edecek. Desteğini ve elini her zaman sırtımda hissettiğim Fatih Terim hocama, Sayın Başkanım Mustafa Cengiz’e, tüm Galatasaray camiasına ve siz büyük Galatasaray taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi profesyonel sporculuk kariyerime başladığım ve Galatasaray’a transferimde en büyük pay sahibi olan eski takımım BOTAŞ Spor’a geri dönüyorum. Neredeyse 48 saat içinde bu transfere karar verip gerçekleştiren BOTAŞ Spor Kulübü Başkanı Sayın Kerim Taşkıran’a ve yönetimine teşekkür ediyorum.” sözleriyle taraftarına veda etti.

Galatasaray ile yollarını ikinci kez ayıran Alben, bugün veda ettiği 10 numaralı formasıyla 1 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi, 5 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 EuroLeague ve 2 EuroCup şampiyonluğuna imza attı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com