1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinde ihtilaf kalmadı, gözler Senato’da

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Başkan Joe Biden imzası ile Kongre'ye gönderilen 1,9 trilyon dolar tutarındaki teşvik paketinde Senato safhasına gelindi. Cumhuriyetçi Parti'nin itirazını dikkate alan Demokratlar yıllık geliri 80 bin doların altında kalanlara 1.400 dolar yardım çeki dağıtacak.

KRONOS 04 Mart 2021 EKONOMİ

100 sandalyeli Senato'da Demokrat Parti, Senato Başkanı Kamala Harris ile 51 sandalyeye sahip.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Senatosu’nda Cumhuriyetçi Parti ile Demokrat Parti arasında 1.400 dolarlık yardım çekinin daha yüksek gelirli ailelere dağıtılmamasına dair mutabakata varıldı.

Teşvik paketi üzerindeki belirsizliği ortadan kaldıran mutabakatın akabinde ABD Başkanı Joe Biden’ın teklif ettiği 1,9 trilyon dolar tutarındaki yeni tip Koronavirüs (Covid-19) yardım paketinin müzakereleri bugün başlayacak.

80 BİN DOLAR ÜZERİNDE GELİRİ OLANLARA ÇEK YOK

Demokratların kontrolündeki Senato bu haftanın sonuna doğru Biden’ın öncelik verdiği tasarıyı geçirmek için nihai oylamayı yapmak istiyor.

Senato bugün Türkiye saati ile 20:00’de yeniden toplanacak.

Senato’daki Demokratlar da Cumhuriyetçilerden gelen itirazlara hak verdi. Demokratlara göre yıllık 80 bin dolar ve üzeri kazanç elde edenler ile yıllık 160 bin dolardan daha fazla kazanan çiftlere 1.400 dolar yardım çeki verilmesi iyi bir fikir değil.


Trump, ‘utanç verici’ bulduğu Covid-19 yardım paketini imzaladı

1,9 trilyon dolarlık paket için geri sayım

Senato’daki metin Temsilciler Meclisi tarafından onaylandıktan sonra Biden’ın imzası ile en geç 16 Mart’a kadar yürürlüğe konulabilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com