2 çocuğu istismar etmekle suçlanan öğretmen, serbest bırakıldı

Ankara’da 8 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğu istismar ettiği öne sürülen matematik öğretmeni Y.M., savcının tutuklama talebine rağmen, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

KRONOS 31 Aralık 2021 GÜNDEM

Ankara’daki özel eğitim kurumunda öğretmenlik yapan Y.M.’nin, özel ders verdiği 8 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğu istismar ettiği ileri sürüldü.

İddiaya göre istismar olayı, iki çocuktan birinin özel derse gitmek istememesi üzerine ortaya çıktı. Eylül 2021’den aralık ayının ortalarına kadar Y.M.’den ders alan çocuklardan biri, ailesine, “Ben derse gitmek istemiyorum” dedi.

ANKA’dan Burcu Kahriman ve Tamer Arda Erşin’in haberine göre, durumdan şüphelenen aile, Y.M.’nin çocuklarını istismar ettiğini öğrendi. Bu durum, diğer çocuğun ailesine bildirildi. Diğer çocuğun da Y.M.’nin istismarına uğradığı anlaşıldı. Aileler, Y.M.’yi 25 Aralık’ta savcılığa şikayet etti.

İki çocuğun ifadesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk İzlem Merkezi’nde alındı. Çocuklar, öğretmenleri Y.M.’nin kendilerine yönelik istismarını anlattı.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ, HAKİM REDDETTİ

Gözaltına alınan Y.M., savcılıkta verdiği ifadede, “Kesinlikle hiçbir cinsel içerikli davranışım ve eylemimim olmadı. Bana karşı da hiçbir rahatsızlık dile getirilmedi. Suçlamayı emniyette öğrendim. Halen bunun şokundayım. Neden hakkımda böyle bir suçlamada bulunulduğunu bilmiyorum” dedi.

Y.M., kanser hastası bir çocuğu olduğunu söyleyerek tutuksuz yargılanmak istedi. Y.M.’nin avukatı ise hasta bir çocuğu olduğu ve bakacak başka kimsesi bulunmadığı için müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Savcı, Y.M.’yi tutuklanması talebiyle Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Tutuklama talebini reddeden 4. Sulh Ceza Hakimliği, hakkında adli kontrol kararı verdiği Y.M.’yi serbest bıraktı.

Hakim, kararının gerekçesinde, Y.M.’nin küçük yaşta hasta bir çocuğu olduğunu, kaçma şüphesinin olmadığını ve delillerin büyük ölçüde toplandığını savundu.

Savcı, hakimin bu kararına Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği’nde itiraz etti. Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, “tutuklamaya yeter kuvvetli suç şüphesinin bulunmadığını” gerekçesiyle bu itirazı reddetti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com