Fatih Özer ünlü mankenlerin rol aldığı reklamlarla para toplamış

Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununda yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Dolandırıcılık iddialarının merkezinde yer alan kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer para toplamak için ünlü mankenleri reklamlarda oynattı. 2 milyon Dogecoin dağıtacağı vaadinden birkaç hafta sonra Özer Tayland'a kaçtı.

KRONOS 22 Nisan 2021 EKONOMİ

“Türkiye’de 2 milyar dolarlık kripto dolandırıcılık yapıldığı” iddiası dünyadaki kripto para piyasalarına bomba gibi düşerken, vurgun iddiaların merkezinde yer alan yerli borsa Thodex’in reklamlarında çok sayıda ünlü mankenin rol aldığı ortaya çıktı.

Thodex’in Türkiye çapındaki reklam kampanyası için Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge, Zeynep Sever Demirel, Özge Ulusoy, Deren Talu ve Ebru Şallı gibi 8 ünlü manken rol almıştı.

THODEX’İN REKLAM KAMPANYASINDA KİMLER ROL ALDI?

Ünlü mankenler 2020 yılı aralık ayında Thodex’in tanıtımı için kırmızı elbiselerle poz vermişti. Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge, Zeynep Sever Demirel, Özge Ulusoy, Deren Talu ve Ebru Şallı gibi 8 ünlü isim Thodex için objektif karşısına geçmişti. Thodex’in reklam yüzü olan ünlüler fotoğrafları şahsi sosyal medya hesaplarından da paylaşmıştı.

Thodex’in kapatılan resmi Instagram hesabında ünlü manken ve gazetecilerin kampanyaya verdikleri destek fotoğrafları yayımlanmıştı.

Bu dolandırıcılık akıllara Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway gibi yıldızların rol aldığı “Ocean’s 8” isimli filmi akıllara getirdi. Filmde de dolandırıcılar vurgun için ünlü isimleri kullanmıştı.

“HABERİ DUYAN MAĞDUR SAVCILIKLARA KOŞTU”

Sayılarının yaklaşık 391 bin olduğu tahmin edilen mağdurların avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Thodex’in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer’in dün Türkiye saati ile 18.00’de İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Tayland’a uçtuğunu tespit ettiklerini söyledi.

Kılıç, “Birkaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer’in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar.” dedi.


 

PORSCHE ÇEKİLİŞİ BİLE YAPMIŞTI

Thodex’in yatırımcı çekmek için platformu kullananlara 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladığı tarihten kısa süre sonra batması “planlı soygun” iddiasını güçlendiriyor.

Son kampanya ile yatırımcıların yatırımlarını diğer borsalardan Thodex’e taşımıştı. Şirketin kurulduğu dönem de adını duyurmak için çekilişle Porsche verdiği belirtiliyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununun ortaya çıkmasının ardından binlerce yatırımcı sosyal medyada sesini duyurmaya çalışırken, binlerce mağdur suç duyurusunda bulunmak için savcılıklara koştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com