2 milyar dolarlık Thodex vurgunu: Kim bu memleketi tokatlayan çocuk?

Turhan Bozkurt ile Doğan Ertuğrul, Eko-Politik'te Türkiye'yi sarsan skandalı mercek altına aldı. Kripto para borsası Thodex üzerinden 2 milyar dolarlık vurgun yapıp elini kolunu sallaya sallaya yurt dışına çıkan Faruk Fatih Özer kim?

KRONOS 25 Nisan 2021 VİDEO

Kripto para borsası Thodex üzerinden 2 milyar dolarlık vurgun yapıp elini kolunu sallaya sallaya yurt dışına çıkan Faruk Fatih Özer kim? Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığını Özer’in tek başına gerçekleştirmesi mümkün mü? 400 bin mağdur parasını alabilecek mi? Mağdurlar yeni mağduriyetlerle karşılaşmamak için neler yapmalı, nereye müracaat etmeli?

Turhan Bozkurt ile Doğan Ertuğrul, Eko-Politik’te Türkiye’yi sarsan skandalı mercek altına aldı. Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafı olduğuna işaret eden Ertuğrul, “Hiç şaşırtmaz, sekmez bu. Kim olduğuna dair dişe dokunur hiçbir bilgi yok. Kim bu memleketi tokatlayan çocuk? Soylu ile Çavuşoğlu’nun yanında oturmuşsa irtibatları hakkında çok şey söylenebilir.” dedi.

Ertuğrul şunları kaydetti: “Balkanlara uçtuğu iddiası var. Acaba Sedat Peker ile bağlantısı var mı bu operasyonun? Peker dahil 2 milyar dolarlık bir vurgunu yapabilir mi?, ben ondan bile emin değilim. İktidarın denetimi dışında 2 milyar dolarlık vurgun yapılabileceğini varsaymak düz saf olmak lazım. Bir şekilde bu meselenin iktidara, iktidarın ortaklarına ulaşacağını düşünüyorum.”

Türkiye’de kripto para borsası açmanın manav açmaktan daha kolay olduğunun altını çizen Turhan Bozkurt, “Maalesef bu paralar gitti. Hiçbir şekilde bu paraları alamayacaklar.” dedi.

Bozkurt aynı durumda yasal tek bağlayıcılığı olmadan kripto paraların alınıp satılmasına aracılık eden 30 civarında borsa olduğunu vurgulayarak, “30 Thodex’imiz daha var. 5 milyondan fazla yatırımcının 30 milyar dolar tutarında kripto işlemi yapılıyor bu borsalarda. Sermaye şartı yok, lisans yok. Kripto paraların alım-satımında herhangi bir düzenleme yok.” diye konuştu.

Bozkurt şunları dile getirdi: “Bir yerde devlet mekanizması varsa devlet vatandaşını ne zaman korur? Polis sadece tweet attığında mı kapısına dayanır vatandaşın? Emniyet’in, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK), Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, Mali Şube’nin nasıl haberi olmaz. Göz göre göre gelen bir soygun değil mi bu?”

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com