2017’de el konulmuştu: TMSF, dava sürerken Aker Eşarp’ı satışa çıkardı

Bir zamanların ünlü eşarp markası satılıyor. TMSF, Aker Eşarp’ı, sahibi Akyar'la ilgili dava sürerken satışa çıkardı. 6 yıldır kayyum yönetiminde olan Aker'in sahibi Akyar'ların, dava devam ettiği gerekçesiyle satışın durdurulması talebi ise reddedildi.

KRONOS 16 Kasım 2023 EKONOMİ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 2017’de el konulan ve o günden beri kayyum tarafından yönetilen Aker Eşarp’ı satışa çıkardı. Şirketin değeri 860 milyon lira olarak belirlenirken, şirket sahiplerinin yargılandığı davada satış gündeme geldi. Avukatların dava bitene kadar satışın gerçekleşmeyeceği itirazı reddedilerek satışın önü açıldı.

Bir zamanların ünlü eşarp markası Aker Eşarp, TMSF tarafından satışa çıkarıldı. Gülen cemaatine üyelik iddiasıyla haklarında açılan davada şirketin sahipleri Behçet ve İzzet Akyar’ın bütün malvarlıklarına 2017 yılında el konulmuştu.

2000’li yıllara damgasını vuran Aker Eşarp, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından iktidarın göz koyduğu önemli şirketlerden biri olmuştu. Şirketin sahibi olan Behçet Akyar ve İzzet Akyar hakkında davalar açıldı ve malvarlıklarına el kondu.

6 YILDIR KAYYUMMLAR YÖNETİYORDU

2017 yılında Akyar’ların el konan malvarlıklarından biri de Aker Eşarp’tı. 2017 yılından bu yana şirketi kayyumlar idare ediyordu. TMSF 27 Ekim’de şirketi satışa çıkardı ve şirketin değerini 860 milyon lira olarak belirledi.

MAHKEME TALEPLERİ REDDETTİ

10Haber’in aktardığına göre; şirketin ortaklarından Behçet Akyar hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Aker Eşrap’ın satışı da gündeme geldi.

Akyar’ın avukatı müvekkilleri hakkında yargılamanın devam ettiğini gerekçe göstererek satışın durdurulmasını veya şirketle ilgili detaylı bilgilerin mahkemeye sunulmasını talep etti. Mahkeme avukatın taleplerini reddetti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com