2019’un en iyi 10 filmi

KRONOS 29 Kasım 2019 KÜLTÜR

Time Dergisi, 2019 yılının en iyi filmlerini listeledi. İlk sırada Almodóvar’ın Pain and Glory filmi yer alırken The Irishman listeye ikinci sıradan giriş yaptı.

10. Hustlers (IMDb: 6.6)
Lorene Scafaria’nın yönetmenliğini üstlendiği filmde, Jennifer Lopez ile birlikte Lili Reinhart, Constance Wu, Julia Stiles, Cardi B, Mercedes Ruehl gibi isimler rol alıyor. Hustlers, Wall Street müşterilerine şantaj yapmak için bir araya gelen eski bir striptiz kulübü çalışanlarının hikayesini konu ediyor.

9. A Beautiful Day in the Neighborhood (IMDb: 7.9)
Dram türündeki bir biyografi filmi olan “A Beautiful Day in the Neighborhood”, ABD’nin önemli televizyon yüzlerinden Fred Rogers ile Gazeteci Tom Junod’un arkadaşlığına değiniyor. Filmin başrolünde ise dünyaca ünlü oyuncu Tom Hanks ve Matthew Rhys bulunuyor.

8. Dolemite Is My Name (IMDb: 7.4)
ABD’li komedyen Rudy Ray Moore’un hayatının anlatıldığı bu film, Netflix üzerinden yayınlandı. Film, 1970’lerde kaydettiği Dolemite komedi albümleri ve 1975 yapımı Dolemite filmi ile tanınan komedyen ve oyuncu Rudy Ray Moore’un hayatına odaklanıyor. Muhabbet tellalı ve kenar mahalle kahramanı bir karaktere hayat veren oyuncu, 2008 yılında hayatını kaybetti.

7. Knives Out (IMDb: 7.9)
Aksiyon türündeki filmleri seviyorsanız, Knives Out’u mutlaka izlemeniz gerekiyor. Çünkü bu filmde polisiye, suç, aksiyon ve gerilim bulunuyor. Daniel Craig ve Chris Evans’ın başrolleri paylaştığı polisiye filmde, suç romanı yazarı Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey’nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla hiçbir işe yaramazdır. Blanc tüm bu yüzeyde görünenlerin altını kazımak ve tüm yalanları ortaya çıkararak Thrombey’nin ölümünün ardındaki gerçeği bulmayı hedefler.

6. Parasite (IMDb: 8.6)
Cannes Film Festivali’nde “Altın Palmiye” ödülünü kazanan Parasite, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Varlık ile yokluğun aynı anda konu edildiği filmde, sefalet içindeki bir ailenin kendilerini zengin bir ailenin yanına aldırmalarını ve bu süreçte yaşananlara sahne olacağız. Bu tuhaf birliktelik sürerken sınıf atlama çabası ve servet kibrinin yol açtığı trajikomik olaylar ardı ardına gerçekleşiyor.Parasite, Güney Kore’nin bugüne dek en çok beğenilen 50 filmi arasında yer alıyor.

5. Little Women
Louisa May Alcott’un klasikleşmiş romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Uğur Böceği ile ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştiren Greta Gerwig oturuyor. Film, İç Savaş sonrası Amerika’da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

4. Marriage Story (IMDb: 8.4)
Time dergisinin belirlemiş olduğu 2019 yılının en iyi filmleri listesinin dördüncü sırasında yer alan Marriage Story, listenin ikinci Netflix filmi. Adam Driver ve Scarlett Johanssın’un başrolleri paylaştığı film, evli bir çiftin New York’tan Los Angeles’a kadar uzanan boşanma hikayesini konu ediyor. Evlilikleri parçalanmak üzere olan bir yönetmen ve onun oyuncu olan karısına odaklanılan filmde, çifitn yıpratıcı boşanma süreçleri anlatılıyor.

3. Once Upon a Time…in Hollywood (IMDb: 7.9)
Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrollerde yer aldığı Quentin Tarantino filmde, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki şansları da azalmaktadır.

2. The Irishman (IMDb: 8.7)
3 buçuk saatlik bu gösteri, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki ABD’nin suç dünyasını anlatıyor. Netflix’te yer alan film, sinema sektörünün önemli isimlerinden Robert De Niro, Joe Pesci ve Al Pacino’yu bir araya getiriyor. Amerikan tarihinin aydınlatılmamış en büyük gizemlerinden efsanevi sendika lideri Jimmy Hoffa’nın kayboluşunu konu alan film, organize suçun perde arkasında yaşanan çatışmalar, rekabet ve siyasi bağlantılarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

1. Pain and Glory (IMDb: 7.7)
Pedro Almodovar’ın Pain and Glory (Acı ve Zafer) filmi, Antonio Banderas ve Penelope Cruz’u başrollerde buluşturuyor. Antonio Banderas’ın canlandırdığı yönetmen Salvador Mallo’nın geçmişten bugüne yaptığı seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları anlatıyor. Filmde, Mallo’nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllara, doğup çocukluğunu geçirdiği yerden ayrılıp ailesi ile birlikte Valencia’da bir köye göç etmesine, refah arayışına, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına, kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com