28 Şubat hükümlüsü dört komutan daha tahliye edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af yetkisini kullanmasıyla birlikte 28 Şubat Davası'nda hüküm giyen emekli generallerin tahliyeleri sürüyor.

KRONOS 17 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın af yetkisini kullandığı 28 Şubat hükümlülerin tahliyesi devam ediyor.

28 Şubat davası hükümlüsü komutanlar Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak ve Erol Özkasnak Sincan Cezaevi’nden tahliye edildi.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan da bugün sabah saatlerinde tahliye edilmişti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

  Erdoğan’dan 28 Şubat hükümlüsü generallere af

  dCezaevinden çıkan Çetin Doğan’dan ilk açıklama: Bu bir af değil

  NE OLMUŞTU?

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de ziyaretinde gündeme getirdiği 28 Şubat davası tutukluları, 80 yaşın üzerindeki emekli generallerin cezasını kaldırdı.

  Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karara göre, 28 Şubat hükümlüsü dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan (83) ile Emekli Org. Fevzi Türkeri (82), Emekli Korgeneral Yıldırım Türker (82), Emekli Tümgeneral Cevat Temel Özkaynak (78), emekli orgeneral Çevik Bir (85), Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak (77) ve Aydan Erol’un kalan cezaları kaldırıldı. Karara, Adli Tıp’ın generallerin ‘sürekli hastalık’ ve ‘bunama’ raporları gerekçe gösterildi.

  Takip Et Google Haberler
  Takip Et Instagram
  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com