28 Şubat hükümlüsü emekli Korg. Vural Avar cezaevinde hayatını kaybetti

28 Şubat davası kapsamında hüküm giyen 85 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar cezaevinde yaşamını yitirdi.

KRONOS 20 Aralık 2022 GÜNDEM

28 Şubat davasında, sağlık sorunlarına rağmen cezaevinde tutulan 85 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar, dün gece uykuda hayatını kaybetti.

Avukat Hüseyin Ersöz, Avar’ın ölümünü sosyal medya hesabından, “Çok üzgünüm. Bunun ismi “zulümdür”, hukuk eliyle “cinayettir”! Asla affetmeyeceğiz, unutmayacağız. Hukuk Tarihinde kara bir leke olarak anılacaksınız! Ailesine başsağlığı diliyorum. Işıklar içinde uyusun!” ifadeleriyle duyurdu.

28 Şubat davası kapsamında müebbet hapis cezaları kesinleşerek cezaevine giren emekli Korgeneral Vural Avar, uzun süre hastanede tedavi altında tutulmuştu. Vural’ın, demans hastalığının da ilerlediği duyurulmuştu.

30 Ekim tarihinde de banyoda düşen Avar’ın, kaburgalarında çatlaklar oluştuğu açıklanmıştı. Avar, Sincan F Tipi Cezaevi’nde tutuluyordu.

Dava kapsamında tutuklanan Avar’ın rütbeleri de sökülmüştü. Rütbeleri ere düşürüldükten sonra Avar’a yazılan mektuplarda “Korgeneral” ibaresi yer aldığı için, mektupların kendisine verilmediği iddiası da gündeme gelmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com