32 yıl önce ayrıldığı eski eşini 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Aydın´ın Didim ilçesinde 69 yaşındaki Celal Taşkıran Almanya´da yaşayan ve 32 yıl önce ayrıldığı eski eşi Yeter Zorba´yı 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Taşkıran olaydan sonra polisi arayıp kendini ihbar etti.

KRONOS 01 Şubat 2023 GÜNDEM

Aydın’da Celal Taşkıran (69) 32 yıl önce ayrıldığı eski eşi Yeter Zorba’yı (69) 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından polisi arayan Taşkıran suçunu itiraf etti.

Dehşete düşüren olay, saat 20.30 sıralarında Efeler Mahallesi, 1381 sokakta bir evde meydana geldi. Celal Taşkıran 1972 yılında evlendiği Yeter Zorba ile 1991 yılında anlaşmalı olarak boşandı. Boşandıktan sonra Almanya’ya giden Yeter, her yıl Türkiye’ye geldiğinde Taşkıran’ın Didim’deki evinde kaldı. Yeter kısa bir süre önce geldiği evde akşam saatlerinde eski eşi ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Celal Taşkıran mutfaktan aldığı bıçakla eski eşini çeşitli yerlerinden 15 kez bıçakladı.


 

POLİSİ ARAYARAK KENDİNİ İHBAR ETTİ
Celal Taşkıran olaydan sonra öldürdüğü eski eşinin başından ayrılmayarak, polisi aradı. İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Yeter Zorba’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Zorba’nın cenazesi olay yeri incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp’a gönderildi. Celal Taşkıran ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Taşkıran suçunu itiraf ederek, her geldiğinde eski eşiyle sürekli kavga ettiklerini bu nedenle öldürdüğü itiraf etti

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com