33 yıllık inşaat devi iflas etti

Bursa merkezli ve yurtdışında da faaliyet gösteren Taham İnşaat iflas etti. İflas kararıyla, 33 yıllık tecrübeye sahip köklü şirketin iflasıyla inşaat projeleri yarım kaldı.

KRONOS 03 Temmuz 2024 EKONOMİ

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Afrika’da da projeleri bulunan 33 yıllık Taham İnşaat iflas etti. Bursa’nın tanınmış şirketlerinden biri olan Taham, borçlarını yapılandırmak için konkordato talep etmişti. Şirket, verilen sürenin tekrar uzatılması için mahkemeye başvurdu.

Ekonomim’de yer alan habere göre, şirketin konkordato süresinin uzatılması talebi Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedildi. Mahkeme Taham İnşaat’ın iflasına karar verildi.

1991’DE KURULMUŞTU
Bu kararın ardından Taham İnşaat’ın tüm faaliyetleri durduruldu. Türkiye, Avrupa ve Afrika’daki projeleri yarım kaldı. 1991 yılında kurulan şirket, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından biriydi. Konut, otel, ofis binaları ve altyapı projeleri gibi birçok alanda faaliyet gösteriyordu.

YURTDIŞINDA DA İNŞAATLARI VAR
Taham İnşaat’ın tamamlanan yurt dışı projeleri arasında Madrid, Köln, Berlin, Frankurt, Münih, Hamburg, Bamako ve Cumberland gibi lokasyonlar bulunuyor.


Bursa İflas Müdürlüğü de Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflas kararını duyurdu.

Kararda şu ifadeler yer aldı:

“Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 20/03/2024 tarihli ve 2021/480 E. numaralı kararı uyarınca, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflası ilan edilmiş ve iflas işlemleri aynı gün saat 14:24 itibarıyla başlatılmıştır. İcra İflas Kanunu’nun 166. maddesi uyarınca kamuoyuna ilan edilir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com