4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan cezaevine konuldu

Kanser hastalarının tutuklanması hız kesmeden devam ediyor. Adli Tıp Kurumu’nun raporu sonrası 4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan cezaevine gönderildi.

KRONOS 16 Şubat 2022 GÜNDEM

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun ağır hasta tutsaklar ile kanser hastalarına “cezaevinde kalabilir” raporları can yakmaya devam ediyor. Son örnekse Antalya’dan. Yüksek Mimar Ahmet Zeki Özkan (65), daha önce aldığı cezanın Yargıtay tarafından onanması ve infaz erteleme talebinin reddedilmesi üzerine Antalya L Tipi Cezaevine konuldu. 4. evre akciğer kanseri olan Özkan için doktorları “En fazla 1 yıl yaşar” dedi.

Özkan’ın kızı Merve Özkan babasının cezaevine yaşayamayacağını, bakıma muhtaç olduğunu belirterek sosyal medya hesabından destek çağrısında bulunuyor.

ANLATYA ADLİ TIP: “CEZAEVİNDE KALAMAZ”, İSTANBUL ADLİ TIP: “KALABİLİR”

Ahmet Zeki Özkan’a Antalya Adli Tıp Kurumu ‘cezaevinde kalamaz’ raporu vermesine rağmen İstanbul Adli Tıp Kurumu ‘doktoru ve reviri olan bir cezaevinde’ kalabileceğini kaydetti. Bunun üzerine İstanbul Adli Tıp’ın raporunu esas alan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 Aralık 2021’de Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme talebini reddetti.

KIZI DESTEK ARIYOR

Özkan’ın kızı Merve Özkan, sosyal medya hesabından cezaevinin karantina koğuşunda kalan babası için sesini duyurmaya çalışıyor. Merve Özkan, babasının annesinin bakımına muhtaç olduğunu belirterek, Adalet Bakanlığı’na “Babam 4.evre Akciğer Kanseri olduğu gibi bir çok farklı hastalıkları var! Babam bakıma muhtaç! Lütfen kararınızı bir daha değerlendirmenizi istiyorum! Lütfen babamın sesini duyun” diyor.

‘SESİME ORTAK OLURSANIZ YÜREĞİM BİRAZ HUZURA ERECEK’

“Babama ses olmak istiyorum! Çok uzaktayım ama benim sesime ortak olursanız yüreğim biraz huzura erecek!” diyen Merve Özkan, şöyle devam ediyor: “Babam için özgürlük istiyorum! Babama annem çok güzel bakıyordu! Baba yanında değilim ama senin için mücadele edeceğim ve etmeye devam edeceğim! Gurbette yapabildiğim tek şey bu! Çok seviyorum seni! Babam 4.evre Akciğer Kanseri lütfen sesimi duyun!”

‘BABAM ANNEMİN YANINDA OLSUN’

Babasının vücudunda yaralar çıktığını, bu nedenle enfeksiyon kapmamasının çok önemli olduğunu kaydeden Özkan, cezaevi şartlarının bu duruma uygun olmadığını belirtiyor. Özkan, “Babamı 6 yıldır görmedim, evlendim evlendiğimde babam hapisteydi, bir kızım oldu babam onu da görmedi, öyle bir yangın değil benim ki, babamın annemin yanında olmasını bütün yüreğimle istiyorum, babam bakıma muhtaç, babam annemin yanında olsun bari onları görsün istiyorum…” diyor.

BANK ASYA HESABI, GAZETE ABONELİĞİ, ÇOCUKLARINI OKUTTUĞU OKUL, BYLOCK…

Şubat 2017’de Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderilen Özkan, 10 ay hapis yattıktan sonra serbest kaldı. Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Özkan, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onanan Özkan’ın ilk infaz erteleme kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. Ancak ikinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com