40 senelik şirket konkordato ilan etti: Yüzlerce kişi işsiz kalacak

Muğla’da üretim yapan o şirket Türkiye’nin en büyükleri arasındaydı… 40 yıllık şirket konkordato ilan etti. Mahkemenin 2 ay süre tanıdığı şirket ekonomik kriz karşısında ayakta kalamadı…

KRONOS 01 Mart 2024 EKONOMİ

Türkiye’de ambalaj sektöründe öncü bir konuma sahip olan Yılca Ambalaj Plastik Sanayi Limited Şirketi, 40 yıldan fazla bir süredir sektörde önemli bir aktör olarak varlığını sürdürmekteydi. Ancak, küresel ekonomik krizin etkileriyle birlikte şirket de olumsuz yönde etkilendi ve ürün satışları düşüş gösterdi.

EKONOMİK DURGUNLUK VE KRİZ NEDENİYLE…
Yılca Ambalaj, 40 yıllık tecrübesiyle jelatinli kürdan, kağıtlı kürdan, tahta karıştırıcı, koli bandı, şeffaf servis eldiveni, pipet, bambu çöp şiş, bambu adana şiş, karton bardak, manav rulosu, kilitli torba ve muayene eldiveni gibi çeşitli ürünleri üretmekte ve satmaktaydı. Ancak, ekonomik durgunluk ve kriz nedeniyle şirketin faaliyetleri sekteye uğradı.

YÜZLERÇE KİŞİ İŞSİZLİKLE KARŞI KARŞIYA
2023 Kasım ayında geçici olarak 3 aylık bir mühlet verilen Yılca Ambalaj için mahkeme, bu süreyi 2 Şubat 2024 tarihinden itibaren 2 ay daha uzattı. Bu süreçte, şirkette çalışan yüzlerce kişi işsizlikle karşı karşıya kaldı ve şirketin geleceği belirsizlik içinde bulunmaktadır.


Yılca Ambalaj’ın karşı karşıya olduğu zorluklar, ambalaj sektöründeki genel ekonomik belirsizliği ve krizin derin etkilerini gözler önüne seriyor. Şirketin yaşadığı bu sıkıntılar, sektördeki diğer şirketlerin de benzer sorunlarla karşılaşabileceği endişelerini artırıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com