15 Temmuz kitabı da kurtaramadı: İstanbul Emniyet Müdürü görevden alındı

15 Temmuz'un en aktif isimlerinden İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, tenzili rütbe ile Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ise geçtiğimiz hafta orantısız gözaltı haberiyle gündeme gelen Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş getirildi.

KRONOS 16 Haziran 2020 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası bulanan kararla 5 ilin emniyet müdürü değişti. Atama kararı Resmi Gazete yayımlandı.

15 Temmuz hakkındabir kitap da yazan ve sık sık  konferanslar düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, tenzili rütbe ile Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ise geçtiğimiz hafta orantısız gözaltı haberiyle gündeme gelen Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş getirildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana’ya; Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeoğlu, Kahramanmaraş’a; Gümüşhane Emniyet Müdürü Ömer Faruk Kartaş da Niğde’ye atandı.

Polis Başmüfettişi Celal Taşçı ise Gümüşhane Emniyet Müdürü oldu.

Turgut Aslan ise, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı.

ZAFER AKTAŞ KİMDİR?

Geçtiğimiz hafta Adana’da bazı evlere yapılan orantısız operasyonun emrini veren 1964 yılında Çanakkale’de doğdu. 1983 yılında Polis Kolejinden, 1987 yılında Polis Akademisinden mezun olarak sırasıyla Gaziantep, Diyarbakır, İstihbarat Daire Başkanlığı, Ankara, Ordu, Mardin ve Bolu Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli birim ve rütbelerde görev yaptıktan sonra 2011 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi, İçişleri Bakanlığının 26.10.2016 tarihli kararnamesi ile Muş İl Emniyet Müdürü olarak olarak görev yaptı.

İçişleri Bakanlığının 27.12.2018 tarihli kararnamesi ile Adana İl Emniyet Müdürü olarak atanan Zafer AKTAŞ Balıkesir nüfusuna kayıtlı olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com