6 kadını öldürmekten suçlu bulunan seri katil cezaevinde öldürüldü

Kanada'da 6 kadını öldüren katil Robert Pickton cezaevinde bir mahkumun saldırısıyla öldü. Kanada tarihine geçen seri katillerden Robert Pickton 49 cinayet işlediğini itiraf etmişti. 74 yaşındaki Pickton bir mahkumun saldırısında öldü.

KRONOS 01 Haziran 2024 DÜNYA

Kanada tarihinin en kötü şöhretli seri katillerinden olan Robert Pickton, cezaevinde bir mahkumun saldırısına uğradıktan sonra 74 yaşında öldü.

Kanada Ceza İnfaz Kurumu (CSC), Robert Pickton’ın 19 Mayıs’ta başka bir mahkumun karıştığı saldırı sonucu yaralandığını ve daha sonra hastanede öldüğünü belirtti.

49 CİNAYET İŞLEDİĞİNİ İTİRAF ETMİŞTİ
Eski multi milyoner ve domuz çiftliği sahibi Pickton 2002’de yakalanarak cezaevine konmuş ve 2007’de 6 kadını öldürmekten suçlu bulunarak müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kanada polisi 2002 yılında Pickton’ın domuz çiftliğinde yaptığı aramada ceset parçaları bulmuştu. Ceset parçaları, 33 farklı kadının DNA’sı ile eşleşmişti.


Pickton kayıp olan 43 kadının daha dosyasında şüpheli olarak yer alıyordu.

Polis mahkeme sürecinde Pickton’ın, tutuklu kılığına girmiş olan bir polise 49 cinayet işlediğini itiraf ettiğini açıklamıştı.

Pickton’ın “anı”larını yazdığı kitabı satışa sunan internet perakende devi Amazon, kurbanların yakınlarından gelen tepkilerin ardından satışı durdurmuş ve özür dilemişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com