6 Şubat depreminde çadır satan Kızılay’da dikkat çeken istifa

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde yaşanan yıkımda çadır satmasıyla tepki çeken Kızılay, bir istifayla daha gündeme geldi.

KRONOS 02 Mayıs 2024 GÜNDEM

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından çadır satmasıyla dikkat çeken Kızılay’dan bir istifa daha geldi.

BirGün’de yer alan habere göre, Kızılay’ın Afet Yönetimi ve İklim Değişikliği Genel Müdürü İbrahim Özer’in istifa ettiği aktarıldı.

Kızılay’daki görevine 2018 yılında başlayan Özer’in yanı sıra birçok skandala imza atan Kerem Kınık’ın 12 Mayıs 2023’te Kızılay Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Aralık ayında da Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan istifa etmişti.

MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMUŞTU

Deprem felaketinin ardından “Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Sonuçlarının Bütün Yönleriyle Araştırılması, Depreme Dirençli Yapı Stokunun Oluşturulması ve Kentsel Dönüşüm Uygulamalarının Etkinliğinin Artırılması İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla” Meclis Araştırma Komisyonu kurulmuştu.

Komisyona Kızılay adında dönemin Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Genel Müdürü İbrahim Altan ve Afet Yönetimi ve İklim Değişikliği Genel Müdürü İbrahim Özer katılmıştı.

Böylece bir yıl önce milletvekillerine sunum yapan Kızılay’ın üç üst düzey yöneticisinin tamamı istifa ederek görevinden ayrılmış oldu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com