’75 yaşındaki emekli bile sokağa çıkmışsa, vay o iktidarın haline…’

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, "75 yaşındaki emekli bile sokağa çıkmışsa, ben diyorum ki vay o iktidarın haline… O hükümet (biz de tek kişi) bir gün bile görevde kalmamalı. Sandığı seçmenin önüne koymalı. Güvenoyu istemeli."

KRONOS 27 Mayıs 2024 GÜNDEM

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, dün yapılan Büyük Emekli Mitingi’ne ilişkin kaleme aldığı yazısında, “75 yaşındaki emekli bile sokağa çıkmışsa, ben diyorum ki vay o iktidarın haline… O hükümet (biz de tek kişi) bir gün bile görevde kalmamalı. Sandığı seçmenin önüne koymalı. Güvenoyu istemeli” dedi.

Eskiden güvenoyunun Meclis’ten alındığını ancak rejim değişikliyle TBMM’nin bu yetkisine son verildiğini anımsatan Tezkan, “O zaman seçmene gidilmeli. Seçmene sorulmalı. AKP 31 Mart yerel seçiminden hezimetle çıktı. Ama Erdoğan daha dört yılım var diye seçmenin tepkisini dikkate almıyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ekonomi rayında” sözlerine işaret eden Tezkan, “Hükümetin yegane temsilcisi işlerin yolunda olduğunun iddiasında. Daha geçen gün ‘Türk ekonomisi rayında ilerliyor’ dedi… Ray hattı ne? Doğru yoldayız dedikleri yol ne? Yüzde 8’den yüzde 50’ye çıkan manşet faizi mi? Erdoğan ‘enflasyonu tek haneye indirmekte kararlıyız’ dedi. İyi de nasıl yapacak? Mayıs seçiminden önce izlediği para politikasıyla mı, şimdi izlediği para politikasıyla mı? Ya o yanlıştı ya bu yanlış… Eski politikaya; yani düşük faiz, düşük döviz kuruna seçmen güvenoyu verdi, destek verdi, Erdoğan seçimi alınca tam tersini yaptı… Tam tersini yapınca da seçmen yerel seçimi fırsat bilerek desteğini çektiğini ilan etti… Erdoğan’ın doğru yolu ne?” diye sordu.

EMEKLİ, ÖZEL OKUL ÖĞRETMENİ SOKAKTA…

Tezkan şöyle devam etti:

“Emekli sokakta… Özel okul öğretmenleri sokakta… Asgari ücretli kapının önünde zam bekliyor… Ama hükümete göre (tek kişi) ekonomi çok iyi. Hiçbir sorun yok. O zaman sormadan edemeyeceğim: 75 yaşındaki emekli dün neden meydandaydı…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com