84 yaşındaki Çetin Doğan suyu kesik hücrede tek başına tutuluyor

28 Şubat davası kapsamında hükümlü olan 83 yaşındaki emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın 40 derece sıcakta suyu kesik bir hücrede tek başına kaldığı öğrenildi.

KRONOS 22 Temmuz 2023 GÜNDEM

28 Şubat davası kapsamında iki yıl önce tutuklanan ve bir yıl içinde cezaevinde iki kez mide kanaması geçiren 83 yaşındaki kalp hastası emekli Orgeneral Çetin Doğan suyu kesik hücrede tek başına kaldığı ortaya çıktı.

Doğan’ın durumuyla son durumu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan avukatı Hüseyin Ersöz, “Doğan, 40 derece İzmir sıcağında, sular kesik şekilde, İzmir 1 Nolu F Tipi CİK’da, tek kişilik hücrede kalıyor” dedi.

Ersöz paylaşımının devamında, “Bunun ismi ‘zulüm’ değilse nedir, siz söyleyin” diye belirtti.

28 Şubat davası hükümlüsü emekli Orgeneral Doğan, geçen haftalarda ikinci kez mide kanaması geçirmişti.

Doğan’ın eşi Eşi Nilgün Doğan, “Ülkeye bunca hizmet eden bu uğurda ölmeyi göze alan eşlerimize yapılan zulme son verin” çağrısı yapmıştı. Avukat Hüseyin Ersöz, “Yaşam hakkına müdahale” ifadelerini kullanmıştı.

Cezaevlerinde Çetin Doğan gibi 80 yaşını geçmiş birçok hasta ve yaşlı mahpus bulunuyor. İzmir Menemen Cezaevinde tutuklu olan emekli din imamı Halil Karakoç da geçen hafta hücresinde kalp krizi geçirmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com