89 kişiye mezar olmuştu: Diyarbakır’daki deprem davasında 22,5 yıl hapis istendi

6 Şubat'ta depremlerinde 89 kişinin hayatını kaybettiği Diyar Galeria davasında savcı, müteahhitler Mehmet Şirin, Şeyhmus Yiğit, Sedat Eser ile fenni mesul Tevfik Demir hakkında 22 yıl 6 ay ceza istedi. Davada yakalanmayan 3 sanık daha bulunuyor.

KRONOS 26 Şubat 2024 GÖRÜŞ

6 Şubat’ta Maraş merkezli depremde Diyarbakır’da yıkılan ve 89 kişinin enkazında hayatını kaybettiği Diyar Galeria duruşması Diyarbakır 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Depremde 89 kişinin öldüğü Diyar Galeria davasında mütalaasını açıklayan savcı, müteahhitler Mehmet Şirin, Şeyhmus Yiğit, Sedat Eser ile fenni mesul Tevfik Demir hakkında 22 yıl 6 ay ceza istedi. Yakalanan sanıklar hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmaktan’ ayrı ayrı alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılmasını istendi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

SONRAKİ DURUŞMA 22 MART’TA 

Savcı, hakkında yakalama kararı bulunan ve şu ana kadar yakalanamayan sanıklar Murat Eser, H. M. Y. ve İ. H. Y.’nin dosyasının ayrılmasını talep etti.

Sanık ve avukatları, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını yapmak üzere süre talebinde bulundu. Talebi dikkate alan mahkeme, duruşmayı 22 Mart’a erteledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com