9 kişinin kaybolduğu maden faciasında 2 mühendis tutuklandı

İliç'teki maden ocağında yaşanan toprak kaymasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, şirket yöneticisi pozisyonundaki iki mühendis tutuklandı. Soruşturma derinleşiyor.

KRONOS 02 Mart 2024 GÜNDEM

İliç’teki maden ocağında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında, maden ocağını işleten şirkette yönetici pozisyonunda görev yapan mühendisler İ.T. ve K.M.A., ifade vermek üzere adliyeye sevk edildi.

İ.T. ve K.M.A’nın savcılık sorgusunun ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilerek tutuklanmaları kararlaştırıldı. Bu gelişmeyle birlikte, olayla ilgili olarak soruşturma derinleşti.

DAHA ÖNCE 6 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
Daha önce altın madeni ocağını işleten şirketin Kanadalı yöneticisi J.R.G. dahil olmak üzere altı kişi tutuklanmış, üç zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bu tutuklamalar, olayın ciddiyetini ve soruşturmanın boyutlarını gösteriyor.


Yetkililer, toprak kayması sonucu yaşananlarla ilgili tam bir aydınlatma sağlanması için titizlikle çalışıyor. Soruşturma sürecinde adli makamlar, olayın nedenlerini ve sorumlularını belirlemeye yönelik detaylı incelemeler yapacaklar. Bu çabalarla, benzeri durumların önlenmesi ve adaletin sağlanması amaçlanıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com