AB raportörü Amor’dan kayyım atayan AKP’ye uyarı

AB raportörü Amor'dan kayyım tepkisi: "Bu durum halkın iradesini hiçe saymak ile eş değerdir. Türkiye hükümeti, ekonomik ve kalkınmayı canlandırma umudunu yok etmenin en hızlı yollarına başvuruyor."

KRONOS 04 Haziran 2024 GÜNDEM

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atamasına tepki gösterdi. Amor, “Ve böylece yeniden başlıyor” diyerek AKP iktidarının kayyım politikasına geri döndüğüne dikkat çekti. Amor, AKP hükümetini “ekonomik ve kalkınmayı canlandırma umudunu yok etmenin en hızlı yollarına başvuruyor” şeklinde uyardı.

Sosyal medyada yaptığı açıklama ile tepki gösteren Amor, DEM Parti Genel Merkezi hesabını etiketleyerek, “Ve böylece yeniden başlıyor” dedi. Amor, Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınması ve yerine kayyım atamasının demokratik ilkelere bariz bir saldırı olduğunu belirtti.

Amor, “Bu durum halkın iradesini hiçe saymak ile eş değerdir. Türkiye hükümeti, ekonomik ve kalkınmayı canlandırma umudunu yok etmenin en hızlı yollarına başvuruyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com