ABD ve Avustralya’da internet çöktü

Son dönemde siber korsanların (hacker) internet sitelerine yönelik saldırıları arttı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'da hava yolu şirketlerinin sistemi çöktü.

KRONOS 17 Haziran 2021 DÜNYA

Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) siber bir kriz yaşandığı açıklandı. Avustralya’nın en büyük bankalarından Commonwealth Bank, Westpac ve Anz’nin de aralarında olduğu çok sayıda bankaya erişilemediği kaydedildi.

Yetkililer teknik sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürürken, Virgin Australia isimli havayolu şirketi de bir açıklama yaptı. Virgin Australia, resmi Twitter hesabında internet bağlantısında aksaklıklar olduğunu duyurdu.

ABD’nin büyük hava yollarından American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines ve Delta Air Lines’ın internet sitelerinde kesinti olduğu bildirildi.

SOUTHWEST, 300 UÇUŞU İPTAL ETTİ

Sitelerde yaşanan erişim sıkıntılarını raporlayan Downdetector, 1.000’den fazla kullanıcının Southwest Airlines’ın sitesine erişmekte sıkıntı yaşandığını bildirirken bu rakam Delta Air Lines için 400 seviyesindeydi. Diğer iki hava yolu için yapılan bildirim ise 300 seviyesinde.

Bilgisayar sistemlerinde yaşanan bir hata nedeniyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan Southwest dün neredeyse 300 uçuşu iptal ederken, 500’den fazla uçuşu da bir gün ertelemişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com