ABD’den Ukrayna’ya 2 milyar dolarlık ek yardım

Rusya'nın saldırılarını artırdığı Ukrayna'ya giden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 2 milyar dolarlık ek destek verileceğini açıkladı.

KRONOS 15 Mayıs 2024 DÜNYA

Dün sürpriz bir ziyaretle Ukrayna’nın başkenti Kiev’e giden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bugün Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba ile birlikte Kiev’de basın toplantısı düzenledi. Blinken, ABD’nin Ukrayna’ya 2 milyar dolarlık ek dış askeri finansman desteğinde bulunacağını açıkladı.

Desteğin “kritik bir zamanda geldiğini” ifade eden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bu desteğin Ukrayna’nın sanayi temeline yatırım yapmayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

HARKİV’DE SON 24 SAATTE ÜÇ SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, son 24 saat içerisinde Harkiv bölgesinde son 24 saat içinde üç sivilin öldürüldüğünü ve bir Rus insansız hava aracının iki polisi yaraladığını açıkladı.

Reuters’ın haberine göre; Savunma Bakanlığı, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rus güçlerinin Harkiv bölgesinde iki ve Zaporijya bölgesinde bir yerleşim yerini daha kontrol altına aldığını söyledi.

ZELENSKİY TÜM ULUSLARARASI ETKİNLİKLERİNİ ERTELEDİ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’nın Harkiv’deki saldırıları nedeniyle tüm yurt dışı gezilerini erteledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin basın sekreteri Sergiy Nikiforov, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, “Zelenskiy önümüzdeki günlerde yapılması planlanan tüm uluslararası etkinliklerin ertelenmesi ve yeni tarihlerin koordine edilmesi talimatını verdi” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com