Abdulkadir Selvi duyurdu: Ayhan Bora Kaplan tahliye mi olacak?

Gazeteci Abdulkadir Selvi: "Ayhan Bora Kaplan artık mahkemenin vereceği ara kararla tahliye edilmeyi bekliyormuş. Ayhan Bora Kaplan’ı yakalayan polisler tutuklanmışken, Ayhan Bora Kaplan bir de tahliye olursa operasyon amacına ulaşmış olur."

KRONOS 24 Mayıs 2024 GÜNDEM

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında firari gizli tanık Serdar Sertçelik’in açıklamaları sonrası Ankara Emniyeti’nde üst düzey polis müdürlerinin tutuklanmasına uzanan “darbe girişimi” iddiaları gündeme oturmuştu. Sertçelik’in Bekir Bozdağ, Hasan Doğan gibi bazı AKP’li isimleri ifadesine ekletmek istedikleri iddiası hem İçişleri Bakanlığı incelemesinde hem de savcılık soruşturmasında asılsız çıktı. Polis müdürleri ise “Yargı görevini yapan bilirkişi veya tanığı etkilemeye teşebbüs, suçluyu kayırma” ve “Kamu görevine ilişkin sırrın ifşası” gerekçesiyle tutuklama kararları verildi.

İktidara yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Geldiğimiz noktada polis şeflerinin mafyayı kullanarak AK Parti’ye yönelik bir darbe girişiminde bulunduğu iddiası savcılık ve müfettişlerin yaptığı soruşturma sonucunda tespit edilemedi. Ama mafyanın AK Parti’ye operasyon çekmeye çalıştığı iddiası geçerliliğini koruyor” dedi.

Selvi, yazısında Ayhan Bora Kaplan’ın ara kararla tahliye edilmeyi beklediğini de yazdı ve ekledi: “Ayhan Bora Kaplan’ı yakalayan polisler tutuklanmışken, Ayhan Bora Kaplan bir de tahliye olursa operasyon amacına ulaşmış olur.”

BU GELİŞMELER EN ÇOK AYHAN BORA KAPLAN’A YARADI

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bu olayın üçüncü halkasını ise Ayhan Bora Kaplan’la ilgili dava oluşturuyor. Bu gelişmelerin en çok Ayhan Bora Kaplan’a yaradığı anlaşılıyor. Gizli tanıklar ifadelerini geri çekti. Müştekilerden vazgeçenler oldu. Ayhan Bora Kaplan’ı yurtdışına kaçmak üzereyken Esenboğa Havaalanı’nda yakalayan polis şefleri ise medya tarafından bilinçli bir şekilde linç edildi. Neredeyse mafya liderini neden yakaladınız diye sorguya çekilmedikleri kaldı. Sonuç itibarıyla bu durumda Ayhan Bora Kaplan’ın morali tavan yaptı. Özgüveni yerine geldi. Öyle ki, hâkime “Bir tanem” diyecek seviyeye ulaştı.

Artık mahkemenin vereceği ara kararla tahliye edilmeyi bekliyormuş. Ayhan Bora Kaplan’ı yakalayan polisler tutuklanmışken, Ayhan Bora Kaplan bir de tahliye olursa operasyon amacına ulaşmış olur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com