Abdülkadir Selvi yeni bir anketi yorumladı: ‘Seçim çantada keklik değil’

Areda-Survey adlı araştırma şirketinin anket sonuçlarını makalesine taşıyan Selvi, "Seçim öyle çantada keklik değil" mesajını verdi.

KRONOS 23 Temmuz 2022 GÜNDEM

İktidara yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni bir anket sonucunu paylaştı. Selvi’nin aktardığı anketin sonuçlarına göre iki ittifak arasında fark azalırken Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylar arasında önde gözüküyor.

Selvi’nin, Areda-Survey tarafından 26-30 Haziran tarihleri arasında 200 bin kişi arasında yapıldığını söylediği, uyarılar üzerine 2 bin olarak değiştirdiği ankete göre, ekonomide ciddi sorunlar var ama buna rağmen halkın çoğunluğu muhalefet gelirse daha iyi yönetir demiyor: “Halkımızın çoğunluğu muhalefet gelirse daha iyi yönetir demediği sürece siz hangi anket firması ile çalışırsanız çalışın, sandıktan çıkamazsınız.”

Özellikle kadın seçmenlerin tercihlerine baktığını belirten Selvi, “Bu tür anketlerin alt başlıklarını mutlaka incelerim. O nedenle hemen kadınlar ne diyor diye baktım. Kadınların ancak yüzde 38.3’ü muhalefet gelirse daha iyi yönetir diyor. Yüzde 61.7’si ise hükümetten daha kötü yönetir görüşünde. Kadınların sesine dikkat…” yorumunda bulundu.

ERDOĞAN EN YAKIN RAKİBİNİN 25 PUAN ÖNÜNDE

Areda-Survey’in yaptığı araştırmada “Bu pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?” sorusuna yüzde 46,3’lük seçmen Recep Tayyip Erdoğan cevabını verdi. Erdoğan’ın en yakın rakibi ise yüzde 25,2 ile Mansur Yavaş oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, yüzde 12’yle üçüncü sırada gelirken, yüzde 6,7 ile Selahattin Demirtaş, yüzde 5,4 ile Ekrem İmamoğlu ve yüzde 2,6 ile Meral Akşener geliyor.


 

Selvi, “Ankete katılanların yüzde 47.9’u Millet İttifakı derken Cumhur İttifakı diyenlerin oranı yüzde 52.1 çıktı. Muhalif medya 6’lı masayı yanıltmayın. Seçim öyle çantada keklik değil…” yorumunu yaptı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com