Acı haber depremzede aileye ulaştı: Çadıra bayrak asıldı, aileye ısıtıcı götürüldü…

Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde, bir üs noktasına sızmaya çalışan PKK'lılarla çıkan çatışmada yaşamını yitiren Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in acı haberi, Kahramanmaraş'taki ailesine ulaştı. Ailenin, evleri 6 Şubat'taki depremlerde yıkıldığı için çadırda kaldığı ortaya çıktı.

KRONOS 13 Ocak 2024 GÜNDEM

Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde PKK baskınında hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in acı haberi, Kahramanmaraş’taki ailesine ulaştı.

Özdemir’in acı haberi, Merkez Dulkadiroğlu ilçesinin Şerefoğlu Mahallesi’ndeki çadırda yaşayan baba Ali- Ümmihani Özdemir çiftine Dulkadiroğlu kaymakamı Fatih Çelikkaya ve yetkililer tarafından verildi. 3 çocuklarından tek oğlu olan bekar Müslüm’ün vefat Özdemir çifti gözyaşlarına boğulurken, ailenin yaşadığı çadır bölgesine Türk bayrakları asıldı.

Özdemir’in ailesinin evleri 6 Şubat’taki depremlerde yıkıldığı için çadırda kaldıkları öğrenildi. Özdemir’in ailesinin depremzede olduğu ve çadırda kaldığı anlaşıldı.

ACI HABER GELİNCE 10 ISITICI BIRAKILDI

Çiftin kaldığı çadıra acı haber sonrası 10 adet ısıtıcı bırakıldığı görüldü.

‘EVLENMEDEN ÖNCE SİZE EV ALACAĞIM’ DEMİŞ

DHA’nın aktardığına göre; Özdemir ailesinin komşularından Nazire Keskin, acı habere çok üzüldüklerini belirterek, “Şehidimizin komşusuyuz. Annesiyle sürekli konuşurum ben, bugün yine konuştum. Çocuğun hayali ‘Evlenmeden önce size bir ev alacağım’ demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı” diye konuştu.

‘KONTEYNERİ ISITAMADIKLARI İÇİN ÇADIRDA KALIYORLARDI’

Komşulardan Hatice Gülbuyruk ise konteyneri ısıtamadıkları için ailenin çadırda kaldığını ifade ederek, “Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok. Eşyaları konteynere koydular ama ısıtamadıkları için çadırda kalıyorlar. Yani çaresizler” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com