Acun Ilıcalı: Kaçak yayın Türk futbolunu öldürüyor

Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı, kaçak yayınlara isyan etti. Acun Ilıcalı, "Kaçak yayın Türk futbolunu öldürüyor. Bundan sonra birçok Anadolu takımının belki de kapandığını göreceğiz" dedi.

KRONOS 01 Ekim 2023 GÜNDEM

Hull City’nin ve dijital yayın platformu Exxen’in sahibi Acun Ilıcalı, kaçak yayınlara isyan etti. Acun Ilıcalı, “Kaçak yayın Türk futbolunu öldürüyor. Bundan sonra birçok Anadolu takımının belki de kapandığını göreceğiz” dedi.

Beyaz Futbol’a konuşan Acun Ilıcalı, şunları söyledi:

“Kaçak yayın Türk futbolunu öldürüyor. Anadolu takımları naklen yayın gelirleriyle transfer yapıyor ve naklen yayın gelirleri ciddi düştü. En önemli gelirleri bu. Canlı yayını da korsana kaptırdık. Anadolu takımının kasasına para girmiyor. Anadolu takımları maalesef şu anda eski ekonomilerinin 5’te 1’ine düştüler. Büyükler yüzde 30, yüzde 40 kaybetti. Anadolu takımı yüzde 90 kaybetti. Türk futbolunda bundan sonra birçok Anadolu takımının belki de kapandığını göreceğiz. Naklen yayın gelirleri buharlaştı.”

TÜRKİYE’DEN HANGİ FUTBOLCULARI ALMAK İSTERDİ?

“Hull City’ye Türkiye’den 3 futbolcu alsan kimleri alırdın?” sorusunu cevaplayan Acun Ilıcalı, şu yanıtı verdi:

“Çok futbolcu var. Vincent Aboubakar’ı alırdım. Sebastian Szymanski, Gedson Fernandes, Sacha Boey. Fernando Muslera’yı gözüm kapalı alırdım.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com