Ceren’in katili de 15 Temmuz sonrası açık cezaevine alınmış

KRONOS 06 Aralık 2019 GÜNDEM

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir’i canice öldüren katil Özgür Ardunç’un kaldığı açık cezaevinin gözlem kurulunun bir kusuru olup olmadığı yönünde idari soruşturma başlattığını söyledi.

15 TEMMUZ’DAN SONRA CEZAEVLERİ DOLDUĞU İÇİN …

Hürriyet’ten Hande Fırat’ın haberine göre, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen ‘darbe girişimi’ sonrasında cezaevlerinde oluşan doluluk oranıyla birlikte açık cezaevlerine ayrılma koşullarının genişletildiğini hatırlatan Bakan Gül, bir süredir bu koşulların yeniden düzenlenmesi için çalışma yürüttüklerini belirtti.

‘BELLİ SUÇLARDAN İYİ HAL İNDİRİMİNİ SONA ERDİRECEĞİZ’

Yapmayı planladıkları düzenlemede iki başlık bulunduğunu söyleyen Gül, “Biri iyi halden indirimi belli suçlarda sona erdirmek, ikincisi ise açık cezaevine geçiş koşullarını zorlaştırmak” dedi. Açık cezaevine geçme yetkisini cezaevi idare ve gözlem kurulundan alarak infaz hâkiminin yetkisine vermeyi düşündüklerini ifade eden Gül, “Belli suçlar kabul edilmeyecek. Belli suçları mükerrer işleyenler için de yararlanamamaları üzerinde çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.

Öte yandan Bakan Gül, konuyu hükümlünün rehabilitasyonu boyutuyla da ele aldıklarını, bu konuda da çalışma yürüttüklerini söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com