Adalet Bakanı: İnsan haklarında eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'İnsan Hakları Eylem Planı' konusunda konuştu: "Tamam muhalefeti anlıyorum. Eğer eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler, hatta daha da ileri götürecekleri önerileri varsa onu da söylesinler. Birlikte karar verelim."

KRONOS 03 Mayıs 2021 GÜNDEM

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Tamam muhalefeti anlıyorum. Eğer eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ hakkında konuştu. “Bu herhangi bir siyasi partinin değil, insanlarımızın yasası olacak” diyen Gül, “Mesele iktidar muhalefet polemiği değil. Bu ülkede yaşayanların hakları meselesidir. Biz daha önce de böyle yasalar çıkarttık. Muhalefet yeri geldi eleştirdi. Ama sonuçta insanlarımız için ortak noktada oy kullandık yasalar çıktı. Yine olur. Çünkü mesele insandır” şeklinde konuştu.  Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge’ye konuşan Gül’ün konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

‘TAMAM, MUHALEFETİ ANLIYORUM’ 

“Tamam muhalefeti anlıyorum. Ama işte buradan söylüyorum, eğer eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler… Hatta daha da ileri götürecekleri önerileri varsa onu da söylesinler… Birlikte karar verelim…


 

‘BU İNSAN HAKLARI MESELESİDİR’ 

Geçmişte benzeri yasaları Meclis’e getirdik. İnsan hak ve hukuku olduğu için muhalefet destekledi. Zaman zaman siyasi polemikler oldu. Ama aştık… Biz bu eylem planını da polemiklerden uzak tutmak istiyoruz. O yüzden muhalefete eğer varsa bir öneriniz bekliyoruz diyoruz. Amaç insanlarımız için doğrusunu yapmak. Gelecek nesillere bırakmak. O yüzden diyorum ki. Bu bir siyasi parti meselesi değildir, insan hakları meselesidir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com