Adalet Bakanı: İstiyoruz ki, avukatlar yasama ve yürütmeyle iyi geçinsin

Avukatların, yasama ve yürütmeyle iyi ilişkiler kurmasını istediklerini söyleyen Adalet Bakanı mevcut durumu beğenmediklerini de anlattı: Muhalefet partisi gibi, muhalefet partisinden de öte farklı ideolojik birtakım çalışmaların içerisinde bulundular, bulunmaya da devam ediyorlar.

KRONOS 04 Nisan 2024 GÜNDEM

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara 2 No’lu Baro’nun Avukatlar Günü’nde Değişen Dünyada Avukatlık Vizyonu Sempozyumu’nda konuştu.

“Avukatlık mesleğinin sorunlarından ziyade farklı şeylere odaklandılar. Özellikle adeta bir muhalefet partisi gibi, muhalefet partisinden de öte farklı ideolojik birtakım çalışmaların içerisinde bulundular, bulunmaya da devam ediyorlar” diyen Tunç, şöyle devam etti:

‘İSTİYORUZ Kİ, İYİ İLİŞKİ KURSUNLAR’ 

“Biz istiyoruz ki avukatlık mesleğine odaklansınlar. Mektaşlarımızın mesleki çalışmalarına katkı versinler. Mesleğin geliştirilmesi anlamında da yürütmeyle, yasamayla iyi ilişki içerisinde olsunlar ki görevlerini yapmış olsunlar.”

‘BAROLAR FARKLI ŞEYLERE ODAKLANDILAR’

Tunç’un konuşmasından satırbaşları şöyle oldu: “Şu anda bulunduğumuz nokta, baroların durumu, son değişiklerle 2 No’lu Baroların kurulması, birden fazla baronun kurulması ile ilgili çalışmalar ve yasa değişikliğinden ve barolar kurulduktan sonraki gelinen aşama. Bu değişiklik neler getirdi? Avukatlık mesleğinin geliştirilmesi anlamında barolara düşen görevler var. Tabi maalesef geçmişte barolar çok iyi sınavlar veremedi. Avukatlık mesleğinin sorunlarından ziyade farklı şeylere odaklandılar. Özellikle adeta bir muhalefet partisi gibi, muhalefet partisinden de öte farklı ideolojik birtakım çalışmaların içerisinde bulundular, bulunmaya da devam ediyorlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com