Adıyaman’da polis cinneti: 2 polis hayatını kaybetti

Adıyaman'da cinnet geçirdiği iddia edilen bir polis, meslektaşlarına ateş açtı. Biri başkomiser iki polis hayatını kaybetti.

KRONOS 28 Nisan 2024 GÜNDEM

Adıyaman’da bir polis, karakoldaki meslektaşlarına ateş açtı. İçişleri Bakanı Yerlikaya iki polis amirinin öldüğünü ve saldırganın da gözaltına alındığını açıkladı.

Mobbing ve polis intiharlarını araştırmasıyla tanınan Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, “Adıyaman Altınşehir polis merkezi Amirliğinde görevli Polis memurunun cinnet getirmesi sonucu Polis merkezi amiri başkomiser ile bir komiserin hayatını kaybettiği bilgisi geliyor. Ayrıca bir komiser yardımcısının da yaralı olduğu, cinnet getiren Polis memurunun ise ayağından vurularak yakalandığı bildiriliyor. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da yaşanan silahlı saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün saat 20:15 sıralarında, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliği’nde görev yapan polis memuru S.U.Ş., kendi beylik silahıyla Polis Merkezi Amiri K.Ü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri G.Ö.’yü yaralamıştır.

Olayın faili S.U.Ş, etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştır.

Ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Polis Merkezi Amirimiz K.Ü ve Ekipler Amirimiz G.Ö. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak maalesef şehit olmuştur.

Olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com