KHK’lı gardiyan, aktif zabıt katibi, icra müdürü, sivil… 115 gözaltı daha

İstanbul'da adliye ve cezaevi yapılanması iddiasıyla 16 adliye çalışanı; Ankara'da ise jandarma yapılanması iddiasıyla 99 sivil hakkında daha gözaltı kararı verildi.

KRONOS 04 Ocak 2022 GÜNDEM

TSK’da on binlerce askerin gözaltına alınmasına neden olan ankesör soruşturması adliyelere de sıçradı. Gülen cemaatinin adliye ve cezaevi yapılanması içerisinde oldukları ve ankesörlü telefonlarla arandıkları iddiasıyla İstanbul merkezli 7 ilde 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada aktif 2 zabıt katibi, 8 gardiyan, 1 icra müdür yardımcısı ve 1 bilgisayar işletmeni ile daha önce KHK ile ihraç edilmiş 2 gardiyan, 1 zabıt katibi ve 1 mübaşir hakkında gözaltı kararı verildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ankesör kartları ve büfe sabit hatlar üzerinden arandıkları iddiasıyla 15 kişiyi gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında 28 Eylül’de 8 ilde düzenlenen operasyonda, 17’si aktif 21 kişi gözaltına alınmıştı.

Ankara’da ise Jandarma Genel Komutanlığı yapılanmasında görevli sivil oldukları iddiasıyla 99 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 40 ilde başlatılan Ankara merkezli operasyonlarda 55 şüpheli gözaltına alındı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com