Adliye emanetinden 6 kilo kokain çalındı

Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain maddesi çalındı. Yürütülen soruşturma kapsamında, 3'ü memur olmak üzere toplam 5 kişi tutuklandı.

KRONOS 28 Eylül 2023 GÜNDEM

Foto: Arşiv

Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu’nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain maddesinin eksik olduğu ortaya çıktı.

Antalya İl Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapan kişi ve gruplara yönelik yürütülen çalışma kapsamında, 28 Nisan günü Kepez ilçesi Ahatlı Mahallesi’ndeki bir eve baskın düzenledi. Polis, o sırada evde bulunan Berkay Kılınç ile Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu’nda görevli zabıt katibi Gençay Hacı Aytan’ı gözaltına aldı. Yapılan aramada, Kılınç’ın üzerinde, daralı 117 gram kokain ele geçirildi. Ardından Aytan’ın evine giden ekipler, daralı 10 gram esrar ile 1 hassas terazi buldu.

Ayrıca Aytan ve Kılınç’ın dijital materyallerine de el konuldu. Kılınç ilk ifadesinde, uyuşturucu maddeyi Gençay Hacı Aytan’dan aldığını söyledi. Aytan ve Kılınç, 29 Nisan’da tutuklandı. Soruşturma kapsamında olayla ilişkisi olduğu belirlenen Koray Güneş de 10 Haziran’da tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Gençay Hacı Aytan’ın Adli Emanet Memurluğunda görevli zabıt katibi olması dolayısıyla olayla ilgili soruşturma başlattı. Emanet memurluğunun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünde yapılan kontrolde, 6 kilo kokainin olmadığı anlaşılınca Başsavcılık yeni bir idari soruşturma başlattı.

MALİ RAPORLAR İNCELENDİ

Gencay Hacı Aytan ve Berkay Kılınç’ın tutuklandıkları süreçte alınan kolluk ve savcılık ifadelerinde, uyuşturucu madde ödemesinin Bitcoin üzerinden yapılacağına yönelik beyanların bulunması üzerine şüphelilerin genel bankacılık hareketlerinin tespiti amacıyla Mali Suçlar Araştırma Kurulu’ndan (MASAK) rapor talebinde bulunuldu. Aytan ve Kılınç’ın dijital materyalleri ve MASAK verileri üzerinden yapılan incelemede, şüpheliler arasında uzun süredir uyuşturucu madde trafiği olduğu anlaşıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com