Afgan anne sınırda donarak öldü: Çocukları yaşasın diye kendi elbiselerini giydirmiş

Türkiye sınırına yakın Belasur köyünde Afgan bir anne kendi çoraplarını çocuklarının ellerine geçirdi. Anne donarak hayatını kaybederken çocuklar kurtarıldı.

KRONOS 02 Ocak 2022 GÜNDEM

Afganistan’dan İran üzerinden Türkiye’ye geçmek üzere sınıra gelen Afgan bir annenin donarak hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Yaşamını yitiren annenin ayaklarının ise poşetle sarılı olduğu görüldü. Anne ve iki çocuğu bulan köylülerin anlattıklarına göre, annenin çocukları ölmesin diye çoraplarını onların eline geçirdiği öğrenildi.


 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI: İRAN TARAFINDA OLDU

Yaşanan olayla ilgili Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada şu cümlelere yer verildi: “01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları şeklindeki paylaşım yapılmıştır. Bunun üzerine yapılan araştırma ve incelemede kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen bölgelerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir.”

https://twitter.com/havalarslan/status/1477274307952840711?s=20

Afgan annenin donarak yaşamını yitirmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Annenin ölümüyle, uzun süredir durduğu düşünülen Afganistan’dan Türkiye’ye doğru göç de yeniden gündeme geldi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com