Ahmet Davutoğlu: Benim hiçbir hatam yok, 2028’de cumhurbaşkanı adayıyım

Ahmet Davutoğlu: "Benim hiçbir hatam yok. Benim toplumsal karşılığım partinin çok önünde. 2028'de Cumhurbaşkanı adayı olacağım."

KRONOS 06 Mayıs 2024 GÜNDEM

Pelikancıların müdahalesi sonrası başbakanlığı bırakmak zorunda kalan ve akabinde AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, altılı masada yer almasına karşın AKP’den oy geçişleri sağlayamadığı için ve düşük bir oya sahip olduğu için eleştirilerin hedefinde. Yerel seçimlerden de büyük bir başarısızlıkla çıkan Davutoğlu, “Benim hiçbir hatam yok. Benim toplumsal karşılığım partinin çok önünde. 2028’de Cumhurbaşkanı adayı olacağım” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde 0,07 oy alan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi istişare toplantısı yaptı. Toplantıda Davutoğlu’na karşı İstanbul Milletvekilleri Selim Temurci ve İsa Mesih Şahin ile bazı yöneticilerden ciddi eleştiriler geldi.

Selim Temurci, “Gelecek Partisi ve Davutoğlu neden milletten oy alamıyor, neden odak seçim denilerek girilen seçimde sıfır çekildi, genel başkanın memleketi Konya Taşkent’te neden oy alınamadı bunlar mutlaka vatandaşa sorulmalı ve parti tepeden tırnağa yenilenmelidir” ifadelerini kullandı.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE ÇAĞRISI

Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin de açıkça Davutoğlu’na olağanüstü kongre çağrısı yaptı. Bazı partililer de olağanüstü kongre teklifine destek verdi.

Şahin “Partinin mevcut durumunu kabul etmek zorundayız. Yanlış tespit bizi, yanlış çözümlere götürür. Yeni bir siyasal yapılanma, yeni bir teşkilat yapılanması, yeni söylemler, yeni bir hikaye için partinin olağanüstü kongreye götürülmesini teklif ediyorum” diye konuştu.

Bunun üzerine konuşan Ahmet Davutoğlu, “Benim hiçbir hatam yok. Benim toplumsal karşılığım partinin çok önünde. 2028’de Cumhurbaşkanı adayı olacağım, tereddütü olan aramızdan ayrılsın” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com