‘Aileyi tanıyan bir dostum Doç. Çamaş’ın göreve iade edilmediğini iletti’

Avukat Levent Mazılıgüney, KHK'lı akademisyen Doç. Çamaş'ın göreve iade edildiği bilgisinin aileyi tanıyan bir dostu tarafından doğrulanmadığını aktardı. Çamaş, KHK'yla Tunceli Üniversitesi'nden ihraç edildikten sonra Samsun'da bir fabrikada çalışırken vinicin altında kalarak yaşamını yitirmişti.

KRONOS 23 Nisan 2021 GÜNDEM

Tunceli Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edildikten sonra Samsun’da bir fabrikada çalışan ve vincin altında kalarak yaşamını yitiren Doç. Dr. Mustafa Çamaş’ın görevine iade edildiğine dair başka KHK’lılar tarafından sosyal medyada paylaşılan bilginin doğru olmadığı belirtildi.

Avukat Levent Mazılıgüney, aileyi tanıyan bir dostun tarafından kendisine Çamaş’ın göreve iade edildiği bilgisinin doğru olmadığının iletildiğini aktardı. Mazılıgüney Twitter hesabından şunları paylaştı:

“Merhum Doç. Dr. Mustafa Çamaş hk. ölümden sonra iade haberinin doğru olmadığı aileyi tanıyan bir dostum tarafından iletilmiştir. Ailenin hassasiyetlerini de dikkate alarak önceki paylaşımım silinmiştir. Mustafa Çamaş’a tekrardan rahmet, ailesine sabr-ı cemil diliyorum.

KHK’lılar vefat etse de mali hakları için mirasçıları haklarını aramaya devam etmelidir. Buna gerek duyulmaksızın devletin mirasçılara hakları ödemesi ise olması gerekendir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com