AKP, Perinçek’in adını ilk kez andı: Kâle almıyoruz, fasa fiso…

15 Temmuz'dan sonra sık sık 'AKP bizim çizgimize geldi' diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’e, AKP kanadından ilk kez cevap geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Perinçek’in sözlerini “fasa fiso” olarak niteleyerek, “Bugüne kadar cevap verilmediyse, kaale alınmadığı için” dedi.:

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

15 Temmuz sonrası Türkiye yargısının en iyi dönemini yaşadığını, “milli” güçlerin iktidarı devraldığını iddia eden ve “İktidarı desteklemiyoruz, aynı gemideyiz. Onlar gemiyi yönetiyor, biz rota çiziyoruz” açıklaması yapan Perinçek’e ilk kez AKP cenahından cevap geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Perinçek’in “biz ittifakın içindeyiz” sözleri de ‘fasa fiso’ olarak yorumladı.

“DOĞU PERİNÇEK İLE BİR İTTİFAKI SÖZ KONUSU DEĞİL”

TV’de yayınlanan Sümen6 programına katılan Dağ, “AK Parti ile Vatan Partisi’nin ittifakı var mı?” sorusuna, “Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil” şeklinde cevap verdi.


 

“AK PARTİ DEDİĞİMİZ NOKTAYA GELDİ” DİYEN PERİNÇEK’E: “FASA FİSO”

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ, “Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com