AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ‘affını istedi’

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, 31 Mart'taki yerel seçim sonuçlarından memnun olmadığını belirterek kentte üç belediyeyi kaybettiklerini söyledi. Ayar, kendisini 'başarısız' bularak istifa ettiğini açıkladı.

KRONOS 21 Mayıs 2024 GÜNDEM

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, “Cumhurbaşkanımızın elini rahatlatmak adına görevimden affımı istedim. Ümit ediyorum ki Genel Merkezimiz bu sefer bu talebimi kabul edecektir” dedi.

AA’nın haberine göre, parti binasında basın toplantısı düzenleyen Hikmet Ayar, 2019’da Rize’de 18 belediyenin 14’ünü, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde ise 13’ünü kazandıklarını belirtti.

“14 BELEDİYEMİZ VARDI”
Hikmet Ayar, 2019’da kaybettikleri 2 ilçe belediyesini kazanırken, kazandıkları 3 belediyeyi ise kaybettiklerini belirterek, “14 belediyemiz vardı. Şimdi de 13 belediyemiz var. Bu 13 belediyenin 8’i eski arkadaşlarımız, 5’i yeni isimlerdir” diye konuştu.


Ayar, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinden sonra il başkanlığı görevinden ayrılmasına izin verilmediğini, kongreleri yapmasının istendiğini dile getirerek, şunları söyledi:

“Kongreler ertelenince ‘Yerel yönetimler seçimini de yapacaksın’ dediler. Böylece bugünlere geldik. İki kere sözlü, iki kere de yazılı olarak görevden affımı istememe rağmen müsaade alamamıştım. 31 Mart seçimlerinde hem İl Genel Meclisi hem de belediye başkanlığı oylarında Rize’nin Türkiye birincisi olmasına rağmen kendimizi başarılı addetmiyoruz. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elini rahatlatmak adına ‘Bu işi Rize’den başlatalım’ diyerek il başkanlığı görevimden affımı istedim. Türkiye birincisi olan Rize’nin il başkanı olarak görevden affımı isteyerek bu süreci başlatmak istedim. Bu kararım, seçim sonuçlarından bağımsız alınan bir karardır. Ümit ediyorum ki Genel Merkezimiz bu sefer bu talebimi kabul edecektir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com