Akit yazarı, AKP mahallesindeki son durumu anlattı: Hangi isim gözden düştü?

Akit yazarı Sinan Burhan, iktidar partisindeki son durumu anlattı. Can Atalay kararını okuyan Bekir Bozdağ'ı öven Burhan, isim vermeden bir AKP'liyi de "Herkesin sevdiği adam olmak konforlu bir alan" diyerek eleştirdi.

KRONOS 01 Şubat 2024 GÜNDEM

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit yazarı Sinan Burhan, iktidar partisindeki son durumu anlattı. TBMM’de Can Atalay’ın vekilliğini düşürten kararı okuyan Bekir Bozdağ’ı öven Burhan, oylama sırasında yurt dışında olan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un ise isim vermeden gözden düştüğünü ima etti. Bozdağ’a dikkat çeken Burhan, “O bilmiyor mu imaja oynamayı. Bedel ödemeyi göze alıyor” dedi.

İsim vermeden Numan Kurtulmuş’a gönderme yapan Burhan, “Dava adamı olmak zor. Devlet adamı olmak zor. Zor zamanda dik durmak zor. Memleket rüzgar gülleri ile dolu. Dava adamı olmanın enayi sayıldığı bir zamandan geçiyoruz. Kimse elini sıcak sudan çıkarıp soğuk suya sokmuyor. İmaj her şey. Herkesin sevdiği adam olmak konforlu bir alan. Elini taşın altına koymaya ne gerek var. Nasıl olsa bir şamar oğlanı bulunur” ifadelerini kullandı.

Burhan, söz konusu yazısında şunlara yer verdi:

“Bekir Bozdağ Cumhur İttifakının ve Yargıtay’ın kararına uydu. Atalay’ın vekilliğinin düşmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde okuttu.

Ama bunu sadece Bekir Bozdağ yaptı. Doğru ya da yanlış Cumhur İttifakının kararına uyuyor, Yargıtay’ın kararına uyuyor. Sonuçta küfür yiyor, hakaret yiyor. Fetö ile mücadele yaparken de devletin ve milletin yararı için çaba sarf etmişti. Her türlü terör örgütünün hedefi haline geldi. Sürekli yerden yere vuruluyor.

‘BEDEL ÖDEMEYİ GÖZE ALIYOR’

O bilmiyor mu imaja oynamayı. Bedel ödemeyi göze alıyor. Zaten her zor zamanda Bekir Bozdağ var. 15 Temmuz gecesi darbeye karşı yaptığı konuşma tarihe kayıt edildi. Vatan ve milleti için bedel ödedi. Tatlı su demokratları gibi uzaktan bakmadı.

Zaten Erdoğan’ın kaderi bu. Her zaman diyor ya yalnız bırakıldım. Bu işler öyle. Hem nimet sofrasına oturanlar Erdoğan’a darbe vuruyor.
Şimdi Bekir Bozdağ küfür yiyor, hakaret yiyor.

Zaman turnusol kağıdıdır. Dava adamı ve salon adamını ayırmasını bilir. Erdoğan ve Bahçeli de bilecektir.”

Kulislerde AKP’li Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’un uzunca bir süredir Atalay hakkındaki kararı Genel Kurul’a getirmeyi ertelediği, daha sonra da “Ben yurt dışındayken okuyun” dediği iddia ediliyordu. Karar, Kurtulmuş yurt dışındayken verildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com