Akit yazarından Erdoğan’a ‘artık kenara çekil’ mesajı: Veliahdınızı çıkarın

Yeni Akit yazarı İdris Günaydın'dan Erdoğan'a: "Sayın Cumhurbaşkanım. Yaptıklarınız tarihe mal oldu ve kitaba girdi. Bundan sonra size dinlenmek düşüyor artık. En doğrusu da kongrede veliahdını çıkarmasıdır. Yeni bir lider, yeni bir söylem…"

KRONOS 13 Mayıs 2024 GÜNDEM

Yeni Akit yazarı İdris Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Artık kenara çekil” mesajı verdi. İdris Günaydın, “Sayın Cumhurbaşkanım. Yaptıklarınız tarihe mal oldu ve kitaba girdi. Bundan sonra size dinlenmek düşüyor artık” dedi.

Günaydın, “En doğrusu da kongrede veliahdını çıkarmasıdır. Yeni bir lider, yeni bir söylem… Yeni lider partiyi yeniden tepeden tırnağa dizayn eder. Bir heyecan getirir. Böylece zamanında seçime gidilir. Sakın kamuoyu yoklamalarında şöyle çıkıyor, böyle çıkıyor sonuçlarına aldanmamalı” ifadelerini kullandı.

Seçimlerden sonra AKP’nin rehavete büründüğünü savunan Günaydın, şöyle devam etti:

“Hâlbuki milletle bağını yeniden güçlendirecekti. Nerede hata yaptı da kaybetti bunu araştıracaktı. Milletten soracak ve geniş kapsamlı taramalar yapacaktı. Ardından da çıkan sonucu rasyonel bir şekilde değerlendirecekti. Bu yönde bir adım atıldığına şahit olmuyoruz.”

‘YAPTIKLARINIZ TARİHE MAL OLDU, ANCAK…’

Günaydın’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bundan sonra Tayyip Bey yeniden aday olamayacağına göre kongrede veliahdını mı çıkaracak? Kendisinin Cumhurbaşkanı olarak devam etmesinde ne bir mahzur var ne’de milleti rahatsız edecek bir sıkıntı. Sıkılanlar her zaman her şeye sıkılıyor…

En doğrusu da kongrede veliahdını çıkarmasıdır. Yeni bir lider, yeni bir söylem… Yeni lider partiyi yeniden tepeden tırnağa dizayn eder. Bir heyecan getirir. Böylece zamanında seçime gidilir. Sakın kamuoyu yoklamalarında şöyle çıkıyor, böyle çıkıyor sonuçlarına aldanmamalı.

Vahdettin merhumun Mustafa Kemal’e Yıldız Sarayı’nda Boğaz’daki İngiliz Zırhlıları karşısında dediği gibi diyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım. Yaptıklarınız tarihe mal oldu ve kitaba girdi. Bundan sonra size dinlenmek düşüyor artık. İnkârcıları ikna edemezsiniz. Onların vatan diye dertleri yok. Hiçbir zaman olmadı. Varsa yoksa mideleri ve bir de rahat bir tuvalet.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com