AKP, CHP’li eski vekili Muğla adayı gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antep ve Konya'da mevcut başkanları yeniden aday gösterme kararı aldığı iddia edildi. Ayrıca Erdoğan'ın Muğla'da eski CHP milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın'ın ismini açıklayacağı öne sürüldü.

KRONOS 07 Ocak 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Antep ve Konya’da mevcut başkanları yeniden aday gösterme kararı aldığı belirtilirken Muğla’da eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ın ismini açıklayacağı öne sürüldü.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 12’si büyükşehir, 28 belediye başkan adayının isimlerini açıklayacak. Sonraki hafta da yeni adaylar açıklanacak.

HaberTürk’ün haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adaylığını Murat Kurum’a tebliğ ettiği öğrenilen Erdoğan’ın 3 büyükşehirde daha hangi isimleri aday göstereceği belli oldu.

Buna göre, Antep’te mevcut başkan Fatma Şahin’i, Konya’da da mevcut başkan İbrahim Altay’ı yeniden gösterme kararı alan Erdoğan, CHP’li Osman Gürün’ün yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi için siyaset, iş ve finans dünyasının tanınmış ismi Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ı aday gösterecek.

Ayaydın’ın kızı Derya Ayaydın da AKP’nin İstanbul milletvekili.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com