AKP, seçim propagandasını camilere taşıdı: ‘Gözleri dönmüş’ 

AKP Gaziantep teşkilatı, seçim çalışmalarını camilerin içine kadar taşıdı. Cuma namazı için gelen yurttaşlara kolonya, kalem, kahve ve 'Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği' kitapçığı dağıtılırken, uygulamaya tepki gösteren CHP’li Şencan "Camide seçim çalışması yapacak kadar gözleri dönmüş" dedi.

KRONOS 29 Mart 2024 GÜNDEM

AKP, Gaziantep’teki camilerin büyük bölümünde yurttaşlara propaganda paketi dağıtıldı. Cuma namazı için camilere giden yurttaşlara dağıtılan paketin içeriği de dikkati çekti.

Mustafa Bildircin’in Birgün gazetesinde yayınlanan haberine göre; AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi logolu bez çantanın içinde kolonya, blok kağıt, kahve, kalem ve ‘Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği’ kitapçığı olduğu öğrenildi.

FATMA ŞAHİN FOTOĞRAFLI BELEDİYECİLİK KİTABI 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Fatma Şahin’in fotoğrafının yer aldığı, “Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği’nde Gaziantep İmzası” kitapçığı da paketin içinde yer aldı. Kalemin, kahvenin ve blok kağıtların üzerinde yine AKP’li Fatma Şahin’in isminin yazıldığı bildirildi.

Gaziantep Şahinbey Belediye Meclisi CHP Üyesi Hasan Şencan, seçim çalışmasının ibadet alanlarına taşınmasına tepki gösterdi. Yaşananları, ‘rezillik’ olarak değerlendiren Şencan, şunları söyledi:


‘GÖZLERİ DÖNMÜŞ, GAZİANTEP’TE TUZ KOKTU’ 

“Cuma namazı sırasında cami içerisinde seçim propagandası yapacak kadar gözleri dönmüş. Bir yandan ibadetini yapmaya çalışan vatandaşlarımız, bir yandan koltuk sevdası için her şeyi yapan siz. Yazıklar olsun. Oy uğruna yaptıklarınızdan sizin adınıza biz utanıyoruz. Camilerimiz ibadet içindir ama AKP zihniyetinde ne ibadete saygı var ne de ibadet eden vatandaşlarımıza. Dini, koltuk sevdanıza alet ediyorsunuz ama bu halk size en güzel cevabı verecek. Gaziantep’te tuz koktu, 31 Mart akşamı ise bu pisliklerinizi Halkçı Belediyecilik anlayışımızla temizleyeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com