AKP’den ‘köpekleri uyutma’ şartları: Saldırgan, kuduz tehlikesi olanlar…

Kamuoyunda "katliam yasası" olarak anılan sokak hayvanlarıyla ilgili yasa tasarısına ilişkin AKP'den yeni bir açıklama geldi.

KRONOS 26 Mayıs 2024 GÜNDEM

Homeless and hungry dog

AKP’nin “uyutma” adı altında sokak hayvanlarının öldürülmesini öngören ve kamuoyunda büyük tepki yaratan yasa tasarısının yankıları sürüyor. AKP’den yasa tasarısıyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Kanal 7 yayınına konuk olan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışmaya son şeklinin verilmediğini vurguladı, eleştirilere de yanıt verdi.

“SALDIRGAN VE KUDUZ TEHLİKESİ OLANLAR UYUTULACAK”

Yapılması planlanan düzenlemenin, sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve barınaklarda korunmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Güler, “En sonunda saldırgan, kuduz tehlikesi taşıyan hayvanları da uyutmak. Bunları aşama aşama desteklenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Mevcut barınakların, orman alanlarında yapıldığını belirten Güler, “Bu barınaklarda kalmayan, orman alanlarda yaşayan hayvanlarda ciddi bir kuduz tehlikesi oluşmuştur. Bu hayvanların yaşam alanlarını tehlikeye sokuyor. Burada hayvan satışının sıkı denetiminin oluşturulması ve önlem alınamayacak hayvanların uyutulması konusunda çalışma yürütülüyor” şeklinde konuştu.

“10-15 GÜN İÇİNDE DÜZENLEMEYİ PAYLAŞACAĞIZ”

AK Parti grup başkanvekillerinin, önümüzdeki günlerde muhalefet partilerini ziyaret edeceğini söyleyen Güler, bu görüşmelerin ardından düzenleme ile ilgili çalışmalar yapacaklarını belirterek, “10-15 gün içerisinde düzenlemeyi paylaşacağız” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com